Податківці викрили на Ратнівщині незаконний «ягідно-грибний» бізнес - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 23.72 € 26.32
Податківці викрили на Ратнівщині незаконний «ягідно-грибний» бізнес

Вилучено 95 тонн ягід та 2 тонни грибів вартістю близько 5 мільйонів гривень

ДФС Волині

Податківці викрили на Ратнівщині незаконний «ягідно-грибний» бізнес

В рамках операцій «Бастіон», «Рубіж» та розслідування кримінального провадження співробітниками податкової міліції під процесуальним керівництвом прокуратури області викрито підприємця Ратнівського району, стосовно якого зібрано матеріали щодо ухилення від сплати податків та платежів, передбачених законодавством, під час заготівлі ягід та грибів

Як інформує ГУ ДФС у Волинській області, в рамках вищевказаних операцій та розслідування кримінального провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків у значних розмірах), правоохоронцями встановлено підприємця, який здійснював фінансово-господарську діяльність, пов’язану з придбанням у населення ягід чорниці та грибів за необліковані готівкові кошти. В подальшому, заготовлені лісові ресурси експортувалися за підробленими документами до країн Прибалтики з реквізитами суб’єкта господарювання, що має ознаки фіктивності, а також реалізовувались на внутрішньому ринку без відповідного відображення даних операцій у бухгалтерському та податковому обліках. Такі дії надали можливість ухилитися від сплати податку з доходів фізичних осіб, військового збору та інших обов’язкових платежів у значних розмірах.

Загалом, за наслідками проведених заходів вилучено 95 тонн ягід та 2 тонни грибів орієнтовною вартістю близько 5 млн. грн., вантажний автомобіль, готівкові кошти в сумі близько 72 тис. грн., банківські картки, комп’ютерну техніку, документи фінансово-господарської діяльності та чорнову бухгалтерію.

Відтак, на підставі ухвал суду співробітниками податкової міліції області проведено два огляди місць придбання від населення ягід та грибів, їх складування та накопичення. Одночасно, правоохоронцями спільно із інспекторами Волинської митниці ДФС попереджено спробу  незаконного експорту 22 тон ягід чорниці до країн Прибалтики. Весь вантаж та великогабаритний транспортний засіб, яким здійснювалось транспортування ягід, затримано.

 

     Загалом, за наслідками проведених заходів вилучено 95 тонн ягід та 2 тонни грибів орієнтовною вартістю близько 5 млн. грн., вантажний автомобіль, готівкові кошти в сумі близько 72 тис. грн., банківські картки, комп’ютерну техніку, документи фінансово-господарської діяльності та чорнову бухгалтерію. На даний час вживаються заходи з метою встановлення всіх причетних осіб та накладення арешту на вилучені товарно-матеріальні цінності.

 

 

Джерело: За матеріалами оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області