
Ремонт шкільної їдальні батьки затіяли самі.
Сьогодні пролунав перший дзвоник для стобихівських школярів
Бо аж 16 вересня у їхній старенькій школі-рукавичці розпочалося навчання. І лише тому, що батьки вчергове повірили на слово. Цього разу – Президентові Володимиру Зеленському, до якого нещодавно їздили із запитаннями, чому не розпочинається будівництво нової школи?
Спеціальна комісія визнала стару школу аварійною, і перебувати у ній дітям, ще й у три зміни, небезпечно. Проект на будівництво готовий. У чому ж проблема? Чому гальмується процес? У селі півтисячі дітей – 263 школярів і 250 дошкільнят, школа ж розрахована на 80 і тріщить по швах. У цьому багатодітному селі, до речі, ніколи не було й дитсадка. Про це делегація із 30 жителів Камінь-Каширської Стобихівки говорила з новообраними Президентом України та міністеркою освіти.

А вчителі з підготовленими планами й конспектами уроків два тижні сиділи рядочком на лавці за зачиненою школою. Третій рік першовересень у них такий, розповідають. Молодші школярі взагалі не знають свята Дня знань, таким запам'ятається він і випускникам. Але педагоги теж мають дітей і вболівають за спільну проблему – треба будувати нову школу!
Вже ніби й мали починати будівництво, але гроші з Держфонду не надходять. Кажуть, Президент вивчає, чи немає корупційної складової. Тому батьки вирушили просто до Києва, бо місцева влада їм не сприяє. Лише патрульні складають акт на батьків, які не пускають дітей вчитися. Протягом минулого року щотижня з далекої Камінь-Каширщини хтось із батьків їхав нагадувати обласним чиновникам про своїх дітей, що вчаться у три зміни. Бували на сесіях, перекривали дорогу, пережили суди, писали тодішнім Президенту й міністерці, а їм все обіцяли й обіцяли, вигадували нові дедлайни і причини, тож цього разу поїхали просто до Офісу Президента.

Розповідають, що Володимир Зеленський вийшов до них, вислухав, сказав, що розбереться і школа почне будуватися.

Розмовляли і з новою міністеркою освіти Ганною Новосад, яка обіцяла стежити за ситуацією. Батьки зі свого боку пообіцяли з пустити дітей до школи. Але запевняють: якщо за два тижні не побачать початок будівництва, будуть знову протестувати.

З часу своєї минулої поїздки у Стобихівку я побачила біля школи позитивні зміни: власними силами батьки зробили ремонт їдальні, яка, хоч невеличка, але повністю оновлена: від стін, вікон, плитки до плити, умивальника, столів. Зробили й підвал для овочів, провели воду. Поки будуватиметься школа діти ж мають десь харчуватися.

Їдальня тут була у критичному стані, на старій плиті не можна було ніяк зготувати обіду на стількох школярів. Окрім цього батьки створили власний фонд: за кожну дитину здавали по тисячі гривень, складалися і вчителі, назбирали понад 600 тисяч, щоб вкласти свою лепту в будівництво, аби їм не дорікали, що отримують «дитячі», і що проект школи надто дороговартісний.


І діти, і батьки надіються на Президента, що дасть вказівку будувати. А вчителі згідні відпрацьовувати пропущене по суботах. Аби вже нарешті в їхньому багатодітному селі була велика школа, у якій і думатиметься вільно, і не буде страху, що шматок стелі впаде на голову.
