
Вакцинуйтеся і не хворійте!
Понад 3 тисячі волинян вже захворіло на ГРВІ
30 вересня 2019 року розпочався епідемічний сезон із захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та грип, котрий буде тривати до травня 2020 року
У зв’язку з цим лікарями-епідеміологами лабораторного центру Волинської області, як і на території всієї країни, запроваджено проведення щотижневого моніторингу захворюваності цими інфекціями. За оперативними даними на сьогодні захворюваність ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року, не перевищуючи епідпорогові значення. За підсумками моніторингу, проведеного нашими фахівцями, на сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 48%.
Впродовж 40 тижня 2019 року гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло понад 3 тис. осіб, із них понад 2 тис. – це діти до 17 років (68%). Кількість госпіталізованих з приводу ГРВІ становить 78 осіб (2,5% від захворілих, із них 72% діти). Показник захворюваності знаходиться на рівні аналогічного періоду минулого року.
Більшість противірусних препаратів з ними не можуть впоратися і хвороба може протікати з ускладненнями (пневмонія, міокардит, енцефаліт, менінгіт) або завершитися летальним результатом.
Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні будуть:
“Канзас” (А/H3N2)
“Брісбен” (А/Н1N1)
“Колорадо” (належить до гілки B/Victoria)
“Пхукет” (належить до гілки B/Yamagata).
Із чотирьох вірусів новими для України і є два – “Канзас” і “Брісбен”.
Більшість противірусних препаратів з ними не можуть впоратися і хвороба може протікати з ускладненнями (пневмонія, міокардит, енцефаліт, менінгіт) або завершитися летальним результатом.
Минулого року, коли превалював штам вірусу “Сингапур”, в Україні від ускладнень грипу померли 64 людини (у США цей вірус забрав життя 80 тисяч людей).
Найефективнішим заходом профілактики грипу є вакцинація, в першу чергу груп епідемічного та медичного ризику. Лікарі-епідеміологи наполегливо рекомендують провести щеплення в жовтні — листопаді, щоб імунітет навчився боротися з новими штамами вірусу до початку епідемії, а на це йому потрібно від 7 до 14 днів.
