Курси НБУ $ 41.45 € 46.96
На Рівненщині оживають цифрові мурали

Діджитал-зображенян на стіні Тараканівського ліцею.

Інформаційний портал міста Дубно

На Рівненщині оживають цифрові мурали

Три мурали з доповненою реальністю презентували  у Дубенському районі

Три мурали з доповненою реальністю презентували  у Дубенському районі, що на Рівненщині. Проєкт має назву «Перше діджитал-сузір’я муралів на карті України». Це 9 зображень з ефектом доповненої реальності у 9-ти громадах на Рівненщині – Тараканів, Дубно, Привільне, Гоща, Клевань, Бистричі, Горбаків, а також в Луцьку. Втілює його громадська організація «Платформа взаємодій «Простір» за підтримки Українського культурного фонду і співфінансування громад.

У Тараканові мурал розмістили на фасаді місцевого ліцею. 

Як каже виконавча директорка ГО «Платформа взаємодій «Простір» Олена Тинник: «Дуже приємно, що саме на приміщенні нашої школи буде такий цікавий мурал, який створив художник Віталій Брат. І саме ця картина дуже активна і цікава дітям».

За словами учениць Тараканівського ліцею  Марії Коновальчук, Карини Гаврилюк і Вікторії Ільчук, їм дуже сподобалося, як малюнок рухався, перетворювався і показував мультик.

Продовжує директор Тараканівського ліцею Микола Дячук: «Ще під час створення цього художнього малюнка діти цікавилися і питали: що це таке?..

Коли ще стояло риштування, то не можна було зрозуміти, що знаходиться за ним».

А завершений мурал Микола Дячук називає філософським ребусом: «Всесвіт, оновлення, замкнутий простір і тут же відкритий простір…»

Поява цифрових муралів у місцевих громадах Рівненщини зацікавить земляків і сусідів з інших регіонів стріт-артом і привабить у їхні населені пункти туристів як з України, так і з-за кордону.

А ось думка 8-класника ліцею Ернеста Таберта: «Для мене тут - взаємодія людей між собою. Адже кожен має виручати один одного і допомагати. І цей проєкт теж полягає в цьому».

Загалом на Рівненщині це обійдеться в 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Зокрема, внесок Тараканівської громади, за словами сільської голови Наталії Сорочинської, 50 тисяч гривень.

– В принципі, це така унікальна ідея для села, щоб був у нас такий діджитал мурал. І буквально схопилися за цю ідею, - говорить вона. - Але потрібне було співфінансування. На той час таких коштів у нас не було, бо місцевий бюджет уже був розподілений. Тож звернулися до підприємців-аграріїв.

Обрали відповідний фасад ліцею, щоб він відповідав вимогам проєкту. А перед тим, як нанести зображення, стіну утеплили. Уже наступного року укріпимо, обшиємо і і пофарбуємо зовні усю цю будівлю.

Тим часом Олена Тинник переконана, що поява цифрових муралів у місцевих громадах Рівненщини зацікавить земляків і сусідів з інших регіонів стріт-артом і привабить у їхні населені пункти туристів як з України, так і з-за кордону.

Досвід рівнян переймають сусіди з інших регіонів, у тому числі й волиняни.

Джерело: Валентин СТАВСЬКИЙ
Telegram Channel