Опубліковано рейтинг 100 найбагатших українців: дехто примножив статки, а дехто втратив - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.60 € 27.12
Опубліковано рейтинг 100 найбагатших українців: дехто примножив статки, а дехто втратив

Вартість активів 100 найбагатших українців еквівалентна 23% ВВП України.

Pexels

Опубліковано рейтинг 100 найбагатших українців: дехто примножив статки, а дехто втратив

Перші місця, як і торік, зайняли Рінат Ахметов, Віктор Пінчук і Вадим Новинський

П’ять найбагатших українців за рік втратили $3,8 млрд

Рейтинг представив журнал НВ спільно з інвесткомпанією Dragon Capital, передає «Економічна правда«.

Сумарна вага рейтингу — $34,8 млрд (на $2,7 млрд менше, ніж рік тому), причому $30,6 млрд з них припадає на перші 50 рядків.

Найбільше примножив свої статки в абсолютному значенні Дмитро Фірташ — на $300 млн.

Беззмінним лідером рейтингу залишається олігарх Рінат Ахметов. Він володіє більш ніж четвертою частиною всіх статків 100 найбагатших українців. Капітал Ахметова в 189 разів більший, ніж у бізнесмена Олександра Табалова, який знаходиться на сотому місці.

Перші шість учасників рейтингу — мільярдери. Їх загальні статки — $17,8 млрд, що всього на $1 млрд більше, ніж у інших 94 мультимільйонерів рейтингу разом узятих.

Топ-5 найбагатших українців, які в сумі володіють $16,6 млрд, в цьому році втратили $3,8 млрд. Більша частина суми, на яку збідніла сотня за рік, це гроші Ріната Ахметова. За рік його статки зменшилися на $2,6 млрд.

Найбільше примножив свої статки в абсолютному значенні Дмитро Фірташ — на $300 млн.

Перші п’ять місць у рейтингу займають ті ж бізнесмени, що і в минулому році. Єдина зміна — Коломойський обігнав Боголюбова (в минулому році статки обох оцінювалися в $1,6 млрд).

Що стосується другої частини першої десятки, то з неї випали власник МХП Юрій Косюк (11-е місце) і співвласник групи Приват Олексій Мартинов (12-е). Екс-президент України Петро Порошенко залишився на шостому місці.

Мажоритарний акціонер Ferrexpo Костянтин Жеваго опустився на дев’яте місце, поступившись сьомим співвласникам Епіцентр-К Олександру і Галині Герегам. У десятку потрапили також Дмитро Фірташ (піднявся з 14-го на восьме місце) і Микола Злочевський (з 11-го на 10-е).