Річка Жидувка потерпає від стоків ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.85 € 33.56
Річка Жидувка потерпає від стоків ПрАТ «Гнідавський цукровий завод»

Вода в річці Жидувці має біло-коричневий відтінок та досить неприємний запах жому.

lutskrada.gov.ua

Річка Жидувка потерпає від стоків ПрАТ «Гнідавський цукровий завод»

З початком сезону цукроваріння на ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» знову відбувається забруднення довкілля промисловими стоками підприємства

На цей раз об’єктом негативного впливу стала мала річка Жидувка, інформує Луцька міська рада.

Рівень води у річці збільшився в десятки разів, вода має біло-коричневий відтінок та досить неприємний запах жому. Жом є побічним продуктом цукрового виробництва.

Витік брудних стоків зафіксовано з району полів фільтрації ПрАТ «Гнідавський цукровий завод», сумно відомих всім лучанам, як джерело смороду, що тероризувало місто протягом літа. Частина акваторії річки Жидувки від витоку до бул. Дружби Народів у Луцьку протікає землями Боратинської ОТГ, де й виявлено найбільший ступінь забруднення.

Частина акваторії річки Жидувки від витоку до бул. Дружби Народів у Луцьку протікає землями Боратинської ОТГ, де й виявлено найбільший ступінь забруднення. 

Сьогодні працівниками відділу екології міської ради передано зразки води з річки в лабораторію для проведення дослідження та встановлення рівня забруднення поверхневих вод. Відповідне звернення про вжиття невідкладних заходів впливу до порушників природоохоронного законодавства направлено до Державної екологічної інспекції у Волинській області.