Фільм «Додому» представлено від України на премію Оскар - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.60 € 32.47
Фільм «Додому» представлено від України на премію Оскар

Порошенко: «Цей фільм робить для справи повернення Криму набагато більше, аніж десятки державних чиновників».

ЄС.

Фільм «Додому» представлено від України на премію Оскар

Художній фільм «Додому» – повнометражний дебют кінорежисера Нарімана Алієва, головну роль в якому виконав Ахтем Сеітаблаєв, режисер «Кіборгів». Драматична історія про війну і довгий шлях додому до сліз пройняла глядачів у залі

Стрічка вразила п’ятого президента Петра Порошенка та його дружину Марину, які подивились її у кінотеатрі «Жовтень». «Разом з Мариною нарешті подивилися «Додому» Нарімана Алієва. Глибоке, болюче і символічне кіно.  Фільм-докір. Всім тим, на чиїй совісті – тисячі зламаних долей. Фільм-послання. Що розказує усьому світу страшну правду. Фільм-притча. Про подорож до втраченого дому. Через особисту історію однієі сім’ї він розкриває велику трагедію – кримських татар і українців. Фільм-відповідь. Що Крим точно повернеться додому, в Україну», – написав про свої враження Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Facebook. 

 

 

«Цей фільм робить для справи повернення Криму набагато більше, аніж десятки державних чиновників», – переконаний Порошенко. 

Під час спілкування із членами творчої групи та глядачами Петро Порошенко зазначив, що українська прем’єра фільму дуже символічно збіглася у часі із рішенням Міжнародного суду ООН, який підтримав позов України проти Російської Федерації за фінансування тероризму та дискримінацію кримських татар на окупованому півострові. 

«Цей фільм робить для справи повернення Криму набагато більше, аніж десятки державних чиновників», – переконаний Порошенко. 

 

 Він також висловив надію, що фільм отримає належну високу оцінку Американської  кіноакадемії, адже саме стрічка «Додому» представлена від України на премію Оскар як найкращий іноземний фільм. Ця кіноісторія вже отримала визнання на кількох авторитетних кінофорумах. А міжнародна прем’єра відбулася на Каннському фестивалі у програмі «Особливий погляд». 

ПРО ЩО ФІЛЬМ

На війні на Сході Україні гине Назім. Кримський татарин переїхав із Криму після окупації і добровольцем пішов воювати всупереч волі батька. Мустафа (Ахтем Сеітаблаєв) приїжджає в Київ аби забрати тіло загиблого сина додому, в Крим, аби поховати його там за мусульманськими традиціями. Разом із тілом первістка він хоче забрати додому і свого молодшого сина Аліма (Ремзі Білялов). Хлопець не розуміє намірів батька та не хоче повертатися із мирного Києва в Крим, але не наважується на непослух.

Джерело: ЄС.