Порошенко вніс 19 мільйонів гривень для звільнення з СІЗО кіборга Дмитра Марченка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.33 € 30.73
Порошенко вніс 19 мільйонів гривень для звільнення з СІЗО кіборга Дмитра Марченка

Петро Порошенко подякував кожному, хто не залишився осторонь цієї акції і долучився до збору коштів.

ЄС.

Порошенко вніс 19 мільйонів гривень для звільнення з СІЗО кіборга Дмитра Марченка

Петро та Марина Порошенко долучилися до благодійної акції, оголошеної громадськими активістами на підтримку кіборга, генерала Дмитра Марченка, який за надуманими звинуваченнями перебуває у СІЗО

 

 Як відомо, суд призначив заставу розміром 20 мільйонів гривень. За три дні понад три тисячі активістів зібрали більше мільйона гривень, решту необхідної суми внесла родина Порошенків. Про це лідер партії «Європейська Солідарність» повідомив під час благодійного концерту гурту «Ot Vinta».

«Хтось очікував, що в умовах тотального терору, який організований проти волонтерів, добровольців, наших воїнів, які захистили Україну проти російської агресії, імена яких назавжди вписано в історію України, нас зламають. Але ми не дамо їм жодного шансу нас зламати. Бо правда з нами, Господь з нами», – наголосив Петро Порошенко.

Він також повідомив, що марафон зі збору коштів розпочали три дні тому, оскільки до того генерал Марченко відмовився виходити під заставу, доки його підлеглі перебували у СІЗО. «Позиція справжнього офіцера і генерала. І ми прийняли це рішення, коли ми добилися в суді звільнення наших бойових побратимів», – зазначив Порошенко.

Їхня мета – не посадити Марченка чи навіть Порошенка. Їх мета – переписати історію останніх 5 років нашої з вами держави. Бо їм не подобається ця історія. А їхній справжній мир – це реваншизм, путінізм, за волосся повернення нашої України в кремлівське стойло.

«Є святі речі. Є ДАП,  є ім’я «кіборг». Їх нічого не зупинило. Так само, як не здригнулась рука у ДБР, коли вони підписували порушення справи по Марусі Звіробій, по Федині. По моряках, які пішли Керченською протокою. Чи по моєму наказу на контрнаступ, внаслідок якого українська армія, добровольці, волонтери звільнили дві третини окупованого Донбасу», – наголосив Порошенко.

 

 Петро Порошенко переконаний, що головна мета переслідувань проти патріотів – це намагання переписати героїчну історію України останніх 5 років. «Їхня мета – не посадити Марченка чи навіть Порошенка. Їх мета – переписати історію останніх 5 років нашої з вами держави. Бо їм не подобається ця історія. А їхній справжній мир – це реваншизм, путінізм, за волосся повернення нашої України в кремлівське стойло. І сьогодні ми тут займаємось не тільки звільненням Марченка. Ми захищаємо Україну від спроби оббрехати воїнів, нав’язати інші цінності і обдурити людей», – зазначив Петро Порошенко.

Порошенко також повідомив, що обставини так званої «справи Марченка», добре відомі, і вони свідчать, що в них немає складу злочину. «Немає жодної вини, крім спроби розправитися. Хто розправляється? Ті, хто отримують дзвінки з високих кабінетів і отримують політичні замовлення».

Петро Порошенко подякував кожному, хто не залишився осторонь цієї акції і долучився до збору коштів. «Це не подарунок, бо всі знають, скільки грошей наша команда витрачає на армію. І побудова протиповітряної оборони, і підтримка спецпризначенців, і аеророзвідка, і дрони, і боєприпаси. Я не маю жодного сумніву, що найближчим часом ми доведемо, що Марченко невиновний, застава повернеться, і кожна копійка буде витрачена в правильному напрямку», – наголосив Порошенко.

ПРЯМА МОВА

Петро ПОРОШЕНКО:

«Мені повідомили, що вже понад 3 тисяч людей за три дні взяли участь у марафоні зі збору коштів для визволення генерала Дмитра Марченка. Кожен дав скільки зміг. Вчора, коли ми з родиною були на службі Божій (літургія з нагоди першої річниці створення єдиної помісної церкви України у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва – РЕД.), предстоятель нашої церкви розповідав притчу про багатих. Там йшлося про те, що коли збирали гроші, Господь подякував вдовиці, яка віддала найменшу копійчину. І коли в Господа запитали, чому так, адже хтось дав набагато більше, Спаситель відповів: «»Ви дали частину того, що ви маєте, а вдовиця віддала все. І зараз уповає лише на Господа». Так само і зараз, кожен дав різні гроші. Може й останні. Але він не зміг залишитися байдужим. Кожному з вас за кожну копійку - велике дякую! Генерала Марченка ми витягнемо! Решту додасть наша родина».

КОМЕНТАР

Михайло ЗАБРОДСЬКИЙ, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», генерал-лейтенант, Герой України:

«Утримування під вартою за надуманими звинуваченнями кіборга, генерала Дмитра Марченка, який брав участь у бойових діях на Донбасі і воював проти російської агресії, – це не просто абсурд, це цілеспрямована акція з дискредитації військових». 

Джерело: єс.