В ЄС чітко визнали перспективи членства України в Євросоюзі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
В ЄС чітко визнали перспективи членства України в Євросоюзі

Документ, у якому зафіксовано перспектива членства України в Євросоюзі.

ЄС.

В ЄС чітко визнали перспективи членства України в Євросоюзі

Парламентський Комітет асоціації України з ЄС у підсумковій резолюції окреслив чіткі перспективи членства України в ЄС та однозначно визначив дії Росії як агресію проти суверенної незалежної України

Про це розповів п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час брифінгу за підсумками участі у засіданні Парламентського Комітету асоціації України з ЄС у Страсбурзі.

За словами Петра Порошенка, сьогодні в Страсбурзі відбуваються надзвичайно важливі для України і Європейського Союзу події. «Щойно завершилася сесія Парламентського Комітету асоціації між Верховної радою України і Європейським парламентом. Була одноголосно прийнята підсумкова резолюція, де були враховані майже всі позиції, які подавалися «Європейською Солідарністю», – зазначив політик.

Він наголосив на декількох принципових положеннях цього підсумкового документу. «Перш за все, про що ставила питання українська делегація, «Європейська Солідарність», стосувалося яскравої перспективи членства для України в Європейському Союзі. Хочу наголосити, що у фінальній резолюції була буквально процитована стаття із Конституції України, де чітко зазначено, що стратегічною метою України є повноправне членство в ЄС та НАТО як кінцева перспектива», – розповів п’ятий Президент України.

Хочу наголосити, що у фінальній резолюції була буквально процитована стаття із Конституції України, де чітко зазначено, що стратегічною метою України є повноправне членство в ЄС та НАТО як кінцева перспектива

Петро Порошенко додав: «Також чітко наголошено право України претендувати на членство і відповідно зобов’язання Європейського Союзу прийняти Україну після виконання всіх необхідних вимог і критеріїв».

«Друга позиція, як на мою думку є принциповою, ми зацікавлені у збільшені інтенсивності співпраці і підвищені України у порядку денному Європейського Союзу», – пояснив він.

Петро Порошенко на сесії у Страсбурзі.
Петро Порошенко на сесії у Страсбурзі.

 П’ятий Президент України повідомив, що підсумками консультацій було прийнято рішення про запрошення і візит Віце-президента Єврокомісії, високого представника із зовнішньої політики ЄС, який вже на початку наступного року відвідає не лише Київ, а й Донбас.

«Третє – це чітке формулювання, що у нас ніякий не конфлікт на сході України. Це є російська агресія проти суверенної незалежної України», – підкреслив Петро Порошенко. «Це вже стало нормою документів Європейського Союзу, світових документів, які засвідчують порушення Росією міжнародного права під час незаконної анексії Криму і під час агресії проти нашої держави», – наголосив він.

Джерело: ЄС.