Шулери від «ЗЕкоманди» Законом про бурштин відібрали повноваження у громад - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Шулери від «ЗЕкоманди» Законом про бурштин відібрали повноваження у громад

Бурштинові копальні: у громад ніхто не питатиме дозволу.

Прямий.

Шулери від «ЗЕкоманди» Законом про бурштин відібрали повноваження у громад

У проголосований законопроект під номером 2240 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину» тихцем включили норму, котра вилучає з повноважень місцевих рад погодження надання надр у користування в частині корисних копалин загальнодержавного значення

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Шулери від ЗЕкоманди! Казали наведуть порядок з бурштином, а самі взяли і знову «зробили» місцеве самоврядування. У проголосований законопроект під номером 2240 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину», тихцем включили норму, котра вилучає з повноважень місцевих рад погодження надання надр у користування в частині корисних копалин загальнодержавного значення...», - написав Ганущин.

Звісно, ми підтримуємо необхідність врегулювання питання видобутку бурштину. Однак навіщо при цьому відбирати у місцевого самоврядування повноваження???

Він зауважив, що у відповідності взятого курсу на «децентралізацію», повноваження з надання гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення від Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад передаються до територіальних управлінь центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. «Звісно, ми підтримуємо необхідність врегулювання питання видобутку бурштину. Однак навіщо при цьому відбирати у місцевого самоврядування повноваження???», - додав Ганущин.

Нагадаємо, 12 листопада парламент підтримав за основу законопроект №2240, який передбачає легалізацію видобутку бурштину та забороняє до початку 2021 року експортувати необроблений бурштин-сирець. 19 грудня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт № 2240  про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину.

Джерело: Прямий.