Мінсоцполітики хоче заборонити ввезення секонд-хенду до України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Мінсоцполітики хоче заборонити ввезення секонд-хенду до України

За тиждень Україна втрачає близько 2 млн доларів за несплату мита під час переправлення секонд-хенду під виглядом гуманітарної допомоги.

ФОТО: zaxid.net

Мінсоцполітики хоче заборонити ввезення секонд-хенду до України

Під цю заборону не підпаде спецодяг

Міністерство соціальної політики України планує заборонити ввезення секонд-хенду в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Про це повідомив у четвер, 26 грудня, заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль, передає zaxid.net.

Як зазначив Коваль, для цього фонд пропонує внести зміни в нормативні акти, які заборонять ввезення одягу та взуття, що вже були у вживанні. Під цю заборону не підпаде спецодяг.

«Ми гідна нація, і нам не потрібні мільйони тонн секонд-хенду в країні».

«Ми розробили зміни до нормативно-правових актів щодо заборони ввезення на митну територію України як гуманітарної допомоги одягу та взуття, які були у використанні, окрім одягу спеціального призначення, який направляється ЗСУ, СБУ, МВС і ДСНС, а також медичним закладам», – цитує Коваля «Інтерфакс-Україна».

За його словами, українським законодавством користуються бізнесмени і під виглядом гуманітарної допомоги ввозять до країни секонд-хенд, щоб потім продати його.

Винятки для силовиків, працівників ДСНС і медперсоналу Коваль пояснив тим, що дуже часто Україні передають спеціальне дороге обмундирування, приміром для пожежників, у якого закінчився термін зберігання на складах за кордоном і їх на безоплатній основі віддають ДСНС. Заступник міністра додав, що така форма відповідає міжнародним стандартам і не становить загрози життю наших силовиків.

«Ми гідна нація, і нам не потрібні мільйони тонн секонд-хенду в країні», – заявив Коваль та зазначив, що тільки за тиждень Україна втрачає близько 2 млн доларів за несплату митних зборів під час переправлення секонд-хенду під виглядом гуманітарної допомоги.