У Московському патріархаті хочуть і надалі називатися українською церквою - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
У Московському патріархаті хочуть і надалі називатися українською церквою

В УПЦ (МП) категорично відмовляються вказувати у назві свою приналежність до РПЦ.

Главком

У Московському патріархаті хочуть і надалі називатися українською церквою

Керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній запевняє, що нема жодних юридичних підстав забирати у їхньої церкви чинну назву

За його словами, «в законі (який вимагає перейменування релігійних організацій, центр яких розташований за кордоном) не сказано про УПЦ».

 Про це він сказав в інтерв’ю «Главкому«, передає «Релігійна правда«.

«Мінкульт зробив експертизу, в якій говориться, що ми нібито маємо все-таки перейменуватися. Вони склали список наших парафій і єпархіальних управлінь, яких зобов’язують перейменуватися. Однак, ми вважаємо цей експертний висновок безпідставним і оскаржуємо його в суді. Також зараз нами ініційовані судові позови в Конституційний Суд стосовно антиконституційності цього закону», – нагадав керуючий справами Російської церкви в Україні.

Міністр культури Володимир Бородянський неодноразово заявляв, що було б чесно, якби релігійні організації у своїй назві вказували, до якого релігійного центру належать.

Також Антоній додав, що у березні згідно з рішенням суду, Мінкульту та всім реєстраторам заборонили вносити будь-які зміни до назв релігійних організацій УПЦ. «Мінкульт з цим не погодився і оскаржив його в апеляційному порядку. Але 22 липня цього року Шостий апеляційний суд відмовив Мінкульту у задоволенні апеляційної скарги, знову визнавши беззаперечність нашої аргументації. І знову Мінкультури не погодилося з цим рішенням і вирішив оскаржити це рішення в касаційному порядку. Але 11 грудня цього року Верховний суд залишив касаційну скаргу Мінкультури без задоволення», – сказав Антоній.

Що ж до того, що новостворена Церква згідно із даними реєстру Мінюсту має право на назву Українська православна церква і право використовувати абревіатуру «УПЦ», то Антоній вважає, це незаконним. «У судових позовах ідеться про те, що їхня назва не збігається з тією назвою, яку Томосом їм дали. Тут не може бути двох однакових назв різних організацій. Ми працюємо у тому напрямку, аби юридично вирішити цю проблему», – наголосив Антоній.

Міністр культури Володимир Бородянський неодноразово заявляв, що було б чесно, якби релігійні організації у своїй назві вказували, до якого релігійного центру належать.

Верховна Рада України на пленарному засіданні 20 грудня 2018 року ухвалила в цілому закон, який зобов’язує Українську Православну Церкву Московського Патріархату у своїй назві зазначити належність до Російської православної Церкви (РПЦ).