Українцям лохину продають дорожче, ніж на експорт - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Українцям лохину продають дорожче, ніж на експорт

Лохина найкраще з усіх ягід переносить транспортування.

agronews.ua

Українцям лохину продають дорожче, ніж на експорт

У професійному сегменті вирощування лохини в Україні експортують приблизно 44-45 відсотків ягід

Головними ринками збуту є країни Європейського союзу, однак цього річ лохину було вигідніше продати в Україні, ніж експортувати її до Польщі, пише «Агроньюз» з посиланням на SEEDS.org.ua  .

Про це на вебінарі «Непереможений ЄС: досягнення та провали українських виробників плодоовочевої продукції на ринку розвинутих країн» розповіла експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман. За її словами, лохина найкраще з усіх ягід переносить транспортування. При цьому в структурі споживання поряд з експортом черешні та суниці садової займає дуже незначну частину, тому має перспективи зростання.

Якщо брати дані по митниці за 2019 рік включно по серпень, то середня експортна ціна була 4,05 євро/кг, а на внутрішньому ринку такої ж якості ягоди можна було придбати за 5,15 євро/кг. 

Однак Гетьман звертає увагу, що цього року ціни на лохину на внутрішньому ринку України були навіть вищими за експортні. Зокрема, фахівець порівняла рівень цін на львівському ринку «Шувар» та польському «Броніше».

«Якщо брати дані по митниці за 2019 рік включно по серпень, то середня експортна ціна була 4,05 євро/кг, а на внутрішньому ринку такої ж якості ягоди можна було придбати за 5,15 євро/кг», — зазначила Тетяна Гетьман.

Все ж, усі великі виробники лохини на сьогоднішній день у стратегічних планах розвитку обов’язково ставлять зовнішні продажі. Лохина є найбільш експортованою ягодою з України, додала вона.