Facebook заблокував допис Супрун про Бандеру - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.17 € 30.65
Facebook заблокував допис Супрун про Бандеру

Майже будь-яке повідомлення сьогодні може зникнути за бажання власників ботоферм.

portal.lviv.ua

Facebook заблокував допис Супрун про Бандеру

Ексглава МОЗ вважає це підтвердженням того, що політика соцмережі стала інструментом у гібридній війні

Соціальна мережа «Facebook» заблокувала пост колишньої глави українського МОЗ Уляни Супрун про лідера українських націоналістів Степана Бандеру.

На думку Супрун, в її записі не було нічого, що можна було б розглядати як пропаганду ненависті і що порушувало б стандарти спільноти. Але це не завадило заблокувати запис, який набрав понад 6 тисяч репостів і охопив понад півмільйон читачів.

Про це Супрун розповіла в соцмережі, передає LB.ua.

«Служба підтримки фейсбук повідомила мені, що запис про Степана Бандеру, де я вжила кілька його цитат, приховано через «порушення стандартів спільноти щодо hate speech/пропаганди ненависті», - розповіла вона.

На думку Супрун, в її записі не було нічого, що можна було б розглядати як пропаганду ненависті і що порушувало б стандарти спільноти. Але це не завадило заблокувати запис, який набрав понад 6 тисяч репостів і охопив понад півмільйон читачів.

Водночас ексміністр нагадала, що таке трапляється з нею не вперше. Зокрема, у вересні фейсбук приховав пост Супрун про формулу Штайнмаєра з головним меседжем «Капітуляція перед Кремлем не принесе Україні миру».

«На прохання до керівника публічної політики щодо України у фейсбук Катерини Крук допомогти розібратися з цією ситуацією, отримали відповідь: «Команда переглянула пост і підтвердила, що рішення було ухвалено правильно, тому пост залишиться видаленим», - зазначила Супрун.

Російські боти дуже хочуть, щоб в нашому інформаційному просторі будь-які згадки про Степана Бандеру були знищені

Вона додала, що не тільки її пост про Бандеру фейсбук визначив образливим. 1 січня Молодіжний націоналістичний конгрес - МНК також опублікував пост про день народження лідера ОУН, який був вилучений. Водночас, за словами Супрун, у видаленому пості, крім прізвища «Бандера» не було жодного слова або цитати, які потенційно можна було б вважати образливими, тільки привітання з днем народження.

«Але схоже, що російські боти дуже хочуть, щоб в нашому інформаційному просторі будь-які згадки про Степана Бандеру були знищені», - додала вона.

«Це лише кілька прикладів про те, наскільки потужно фейсбук не справляється з озвученою місією і як насправді політика цієї соціальної мережі стала інструментом у гібридній війні. За сприяння чинних алгоритмів, відстеження hate speech з допомогою штучного інтелекту і неспроможності якісно аналізувати контекст - майже будь-яке критичне повідомлення сьогодні може зникнути за бажання власників ботоферм або розпалювачів ненависті», - вважає Уляна Супрун.