Застава для кандидата в мери Луцька зросте у 37 разів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91
Застава для кандидата в мери Луцька зросте у 37 разів

Місцевим політикам доведеться добре потрусити гаманці.

Рух ЧЕСНО

Застава для кандидата в мери Луцька зросте у 37 разів

У 2015 році балотуватися на пост очільника міської громади було значно дешевше

Грошова застава для  кандидата на посаду мера Луцька становить  283 тисячі 380 гривень. Така ж сума і для партії, щоб йти в міську раду, повідомляє Рух ЧЕСНО.

Це в 37  разів більше, ніж у 2015 році. Тоді застава на посаду міського голови і для партій в Луцьку становила близько 8 тисяч гривень.  Загалом по Україні застава зросла у 40 разів. У Луцьку менша цифра, оскільки кількість виборців у порівнянні з минулими виборами зменшилася на декілька тисяч. За розміром застави обласний центр Волині займає 6 місце з кінця серед інших міст.

Рух ЧЕСНО поцікавився в очільників місцевих осередків партій, де вони планують брати кошти на заставу.

– Складно відповісти. Це ж ніби інструмент, який вирішує проблему. З іншого боку, для декого з моїх знайомих було важко дати заставу 50 тисяч на вибори в нардепи. Також в нас нема політичної культури, де б виборці свідомо і охоче давали гроші своєму кандидату. Тому великі застави сьогодні ставлять кандидатів в залежність від спонсорів, – розповів очільник обласного осередку «Європейської Солідарності» Іван Мирка.

Місцеву «Солідарність» фінансували партійці і депутати, які балотувалися від партій. Внесків було всього на 199 тисяч гривень.

Чи має партія кошти на такі суми застави, Мирка не сказав. Лише додав:

– Я думаю, це буде складним випробуванням як для кандидатів, так і для партій.

Нагадаємо, місцеву «Солідарність» фінансували партійці і депутати, які балотувалися від партій. Внесків було всього на 199 тисяч гривень.

Значна частина коштів надійшла від держави, оскільки партія була представлена тоді в паралменті. Зокрема, у 2016-2018 роках волинський осередок одержав від центрального офісу 4,7 млн грн з коштів державного фінансування. 

Керівник Волинської обласної організації  «Громадського руху «Народний контроль» Павло Данильчук, який в 2015 році був кандидатом в мери Луцька, зазначив, що значне збільшення розміру застави ускладнює балотуватися незалежним структурам і кандидатам.

– Ця застава розчищає дорогу на місцевих виборах грошовитим, олігархічним партіям. І однозначно не стимулює конкуренцію та появу в місцевій політиці незалежних структур. 

До слова, на рахунках партії з 2016 по 2018 роки було всього 4 тисячі 600 грн. Судячи з витрат, ці гроші на рахунок партії завели спеціально для того, аби сплатити грошову заставу на виборах депутатів та міського голови в Ківерцях.