Глава МВФ заявила про ризик настання нової Великої депресії у світовій економіці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.45 € 26.41
Глава МВФ заявила про ризик настання нової Великої депресії у світовій економіці

Під терміном «Велика депресія» мається на увазі світова економічна криза в період з 1929 по 1933 рік.

Економічна правда

Глава МВФ заявила про ризик настання нової Великої депресії у світовій економіці

Криза спричинена нерівністю між різними групами населення країн і нестабільністю фінансового сектора

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка ризикує повернутися в епоху Великої депресії. Про це вона сказала, виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, передає LB.ua з посиланням на The Guardian.

Надмірна нерівність в доходах населення всередині країн може перешкодити зростанню і призвести до «політичних потрясінь» і зміцнення популізму.

Глава Фонду пояснила, що, незважаючи на те, що розрив у нерівності між країнами за останні 20 років істотно скорочувався, всередині країн розбіжності, навпаки, збільшувались. Зокрема, надмірна нерівність в доходах населення всередині країн може перешкодити зростанню і призвести до «політичних потрясінь» і зміцнення популізму.

Як приклад вона навела Великобританію, в якій 10% найбагатших громадян володіють таким самим загальним багатством, як і 50% найменш заможних.

На думку глави МВФ, протягом наступного десятиліття такі проблеми, як зміна клімату і посилення торгового протекціонізму, можуть привести до соціального неспокою і нестабільності на фінансових ринках.

Крім того, як вважає глава Фонду, владі не можна ігнорувати фінансового сектору, який може здійснити глибокий і тривалий позитивний вплив на нерівність. Зокрема, велика нерівність може ставати причиною «політичного тиску на короткострокові прості рішення».