Нашій планеті дають лише 10 років? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Нашій планеті дають лише 10 років?

Для порятунку біорізноманіття на планеті залишилося 10 років.

Фото: Yohanes Dicky Yuniar / Unsplash

Нашій планеті дають лише 10 років?

ООН зробила різку заяву про життя на Землі

Планета увійшла в шосту еру масового вимирання, кажуть експерти, передає Сьогодні.

Людям необхідно зменшити забруднення атмосфери щонайменше удвічі, щоб врятувати ту дику природу, яка ще залишилася.

Організація Об'єднаних Націй опублікувала проект Конвенції про біологічне різноманіття, в якому вказується, що наша планета увійшла в шосту еру масового вимирання. До 2030 року людям необхідно зменшити забруднення атмосфери щонайменше удвічі, щоб врятувати ту дику природу, яка ще залишилася. Текст документа з'явився на офіційному сайті ООН в середу, 15 січня.

В ООН зазначили, що світ зіткнувся з «безпрецедентними темпами» зникнення різних видів флори та фауни, що може обернутися зникненням цілих екосистем та серйозними наслідками для виживання людства як виду. Є всього лиш одне десятиліття для того, щоб скоротити кількість шкідливих відходів наполовину і надати захисний статус третині земної поверхні, стверджують автори конвенції.

У тексті документа також названі 20 цілей зі збереження дикої природи Землі на наступні 10 років. Серед головних напрямків: скорочення забруднення навколишнього середовища біоцидами, пластиковими відходами, а також впровадження технологій сталого розвитку у бізнесі.

План мають схвалити в жовтні 2020 року на саміті ООН з біорізноманіття, що пройде в Китаї.

До речі, подібна стратегія вже була озвучена в минулому десятилітті. Цілі і завдання визначали в 2010 році на саміті в Японії, але до 2020 року більшої частини з них досягти так і не вдалося.