Курси НБУ $ 39.22 € 42.37
Як отримати податкову знижку на навчання?

Ви можете компенсувати частину вартості навчання за себе або члена сім'ї

Фото з відкритих джерел

Як отримати податкову знижку на навчання?

Сьогодні законодавством надано можливість повернути частину коштів сплачених за навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти

Податкова знижка на навчання – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою послуг навчання.

- До переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входять кошти, сплачені на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. – розповідає юрист ІАА, Вячеслав Курило.

Ви можете компенсувати частину вартості навчання за себе або члена сім'ї, проте лише 1-го ступеня споріднення: батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені.

- До переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входять кошти, сплачені на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. – розповідає юрист ІАА, Вячеслав Курило.

Хто може отримати податкову знижку на навчання?

Право на отримання такої знижки мають громадяни України, що офіційно працюють і отримують заробітну плату та відповідно оплачують вартість навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно- технічної та вищої освіти за себе або членів сім’ї 1-го ступеня споріднення.

Важливо що: приватним підприємцям податкова знижка не надається; витрати на військову кафедру та інші додаткові послуги (курси) навчального закладу не враховуються; витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Який розмір податкової знижки?

Розмір податкової знижки — 18 % від вартості навчання. Однак, необхідно враховувати, що загальна сума податкової знижки в звітному році не повинна перевищувати суму річного загального оподаткованого доходу платника податку, тобто заробітної плати.

Міністерство юстиції наводить приклад розрахунку податкової знижки:

Наприклад: протягом 2018 року батько витратив на навчання сина 10 тисяч грн. При цьому його офіційний дохід у цьому ж році склав 100 тисяч грн. База оподаткування – це дохід батька – 100 000 грн. Із зарплати 100 000 гривень установа, де працює батько, утримала податок на доходи фізичних осіб у розмірі – 18 000 грн. Із 10000 грн, які батько заплатив за навчання сина, було сплачено податків 1800 грн. Ці 1800 грн і повернуть в якості податкової знижки. Тобто з кожної 1000 грн, сплаченої за навчання, держава повертає 180 грн.

Як отримати податкову знижку на навчання?

Для того, щоб скористатися податковою знижкою на навчання, Вам потрібно: оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату; отримати від роботодавця довідку про доходи; до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік; подати документи на отримання податкової знижки в органи Державної податкової служби за місцем реєстрації та отримати протягом 60 днів податкову знижку.

Які документи необхідні? Щоб повернути гроші за навчання, потрібно надати такий пакет документів: копія паспорта; копія ідентифікаційного номеру; довідка про доходи за формою №3; копія договору із закладом освіти; копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання; оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб); податкова декларацію про майновий стан і доходи; заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Варто зазначити, що існують й інші випадки, коли держава може відшкодувати Вам витрати за ті чи інші послуги/товари. Визначені вони у ст. 166 ПКУ.

Telegram Channel