У Луцьку 26-й Благодійний різдвяний концерт проводив володар «Голосу країни» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91
У Луцьку 26-й Благодійний різдвяний концерт проводив володар «Голосу країни»

Справжню музичну насолоду подарував присутнім отець Олександр Клименко, який до музичного таланту додав чудовий дар проповідника.

ФОТО: volyn.church.ua

У Луцьку 26-й Благодійний різдвяний концерт проводив володар «Голосу країни»

Захід відбувся 21 січня в приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла

Це дійство засноване покійним митрополитом Ніфонтом (Солодухою) на допомогу дітям-сиротам вже 26-й рік щороку організує Волинська єпархія УПЦ.

Як і минулі роки, величезний зал драмтеатру не вміщав усіх охочих, а концерт духовних піснеспівів представив широку палітру талановитих виконавців - від церковних хорів єпархії до домашнього хору священника з Цумані. А ще ж були надзвичайні хори священнослужителів, студентів Волинської та Почаївської духовних семінарій, архієрейські «Покров» та «Волинські дзвони», хор незрячих під керівництвом отця Олександа Мазурака.

Долучилися і світські колективи, і вихованці дитячих недільних шкіл, які поставили театральне дійство на різдвяну історію про сирітку «Дівчинка з сірниками».

Особливого настрою дадали юні «Волиняни», вихованці Тетяни Жилюк із музичної школи №3, майстерні бандуристки тріо «Лелія» музичної школи №1.

Ведучі дійства - переможець вокального телешоу «Голос країни» отець Олександр Клименко та педагог гімназії №4 Ірина Зданевич.

А на потреби нужденних цього разу зібрали у залі 137 700 гривень, 32 000 гривень передав заробітчанин з Польщі Юрій та 100 000 гривень пожертвував благодійник Андрій Біба. Тож усього зібрано 269 700 гривень.

Особливою окрасою цьогорічного концерту став виступ академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії, диригентом якого є народний артист України Товій Рівець. Окрім різдвяної пісні «Свята ніч» та мелодій Мирослава Скорика, звучала поезія Володимира Сосюри «Любіть Україну» у музичній версії і це додавало патріотичного піднесення. Чудодійна взаємодія диригента з публікою відобразилася в гучних оваціях. Оркестр виконав «Фортецю», яку грали навіть на передовій війни, заглушаючи залпи ворога. 

Справжню музичну насолоду подарував присутнім отець Олександр Клименко, який до музичного таланту додав чудовий дар проповідника. Окрім пісень, що принесли йому перемогу у вокальному конкурсі, виконав композиції з нового альбому, а про колядку Богдана-Ігоря Антонича в обробці незабутнього Василя Жданкіна «Народився Бог на санях», розповів, що символізує те, як кожен народ хотів Господа поселити у своїй країні.

А ще отець Олександр пригадав молодіжні пісні під гітару та просив молодь не закопувати своїх талантів, адже їх дає Сам Бог і потім спитає, як ми їх використали. Насамкінець пожартував, що дуже любить бувати на таких  заходах у Луцьку, з глядачів хотів би написати ікону, адже висидіти майже 4 години в залі - то подвиг. Та ці години проминули непомітно навіть для тих, хто дивився концерт стоячи.

 

 

А на потреби нужденних цього разу зібрали у залі 137 700 гривень, 32 000 гривень передав заробітчанин з Польщі Юрій та 100 000 гривень пожертвував благодійник Андрій Біба. Тож усього зібрано 269 700 гривень. Збір благодійної допомоги ще триває.

Архієпископ Нафанаїл подякував учасникам та гостям за звершення справи милосердя, а також організаторам на чолі з головою Просвітницького відділу протоієреєм Валентином Марчуком.

Завершився Благодійний концерт спільним виконанням  духовного гімну України «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни».

 

 


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.