«Такій ганьбі мають протистояти усі опозиціонери» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
«Такій ганьбі мають протистояти усі опозиціонери»

Європейська солідарність закликає інших опозиціонерів підтримати зміни до Закону про ДБР, щоб привести його у відповідність із рішенням Конституційного суду.

ЄС.

«Такій ганьбі мають протистояти усі опозиціонери»

«Такій ганьбі мають протистояти усі опозиціонери»

«Ми зараз готуємо депутатський запит щодо обсягів фінансування Державного бюро розслідувань з Державного бюджету. Це не нормально, що насправді охоронці ДБР отримують більше, ніж хлопці на фронті. І ми бачимо як вони виконують свої обов’язки – вони прислужують, а не служать державі», – наголосила співголова фракції.

Крім того, Ірина Геращенко підкреслила, що пані Венедіктова була призначена з порушеннями виконуючою обов’язки директора ДБР, місяць суміщала обов’язки, а також з порушенням призначила на два дні конкурс на заступника керівника ДБР.

Вона висловила здивування тим, що з цими порушеннями борються тільки депутати від «Європейської Солідарності», бо такій ганьбі мають протистояти всі опозиціонери. «Ми будемо апелювати до колег з «Голосу», з «Батьківщини» відносно кількох перших кроків», – розповіла Ірина Геращенко.

Вона висловила здивування тим, що з цими порушеннями борються тільки депутати від «Європейської Солідарності», бо такій ганьбі мають протистояти всі опозиціонери.

«Перше – запит відносно фінансування ДБР; друге – невідповідність пані Венедіктової навіть виконуючої обов’язки керівництва ДБР; третє – е зміни до закону «Про ДБР», які мають відповідати рішенням Конституційного суду про незаконність призначення виключно президентом України керівництва незалежних органів; четверте – вимагати створення конкурсної комісії, куди мають увійти незалежні експерти і іноземці. Ми готові підтримати в цю комісію і пані Закревську, і інших потужних, незалежних юристів. Туди також мають увійти міжнародні експерти, щоб повернути довіру до цієї інституції», – розповіла співголова фракції.

Ірина Геращенко підкреслила, що «Європейська Солідарність» вимагає зустрічі з пані Венедіктовою. «Родини Небесної сотні підписали звернення до керівництва ДБР. Це звернення взяв із собою Петро Порошенко, якого пустили до ДБР на допит по справі про Мінські угоди. Після цього ганебного допиту він зайде в приймальню Венедіктової і буде вимагати зустрічі з нами, і передасть це звернення», – розповіла вона.

Тим часом депутати від «Європейської Солідарності» викликали поліцію з метою примусити Державне бюро розслідувань виконати норми законодавства та забезпечити доступ парламентарів до приміщення ДБР і право на невідкладний прийом очільницею ДБР Іриною Венедіктовою.

Про це заявила Ірина Геращенко під час спілкування з поліцією.                   

«Разом з моїми колегами – 15 депутатів фракції «Європейська Солідарність»  – і родинами Героїв Небесної Сотні ми прийшли на невідкладний прийом до керівника Державного бюро розслідувань Ірини Венедіктової. Вчора ми за зверненням родин Герої Небесної Сотні, а також поранених на Майдані активістів, зустрілися з ними і отримали депутатський наказ зустрітися з керівництвом ДБР щодо питань, які сьогодні надзвичайно турбують їх. Зокрема, це призначення керівництвом ДБР адвоката Януковича, який має конфлікт інтересів та інше», – сказала політик.

Вона наголосила на тому, що згідно закону «Про статус народного депутата України» парламентарі мають право на невідкладний прийом посадовцями, і представники «Європейської Солідарності» намагаються скористатися своїм законодавчим правом.

Вчора ми за зверненням родин Герої Небесної Сотні, а також поранених на Майдані активістів, зустрілися з ними і отримали депутатський наказ зустрітися з керівництвом ДБР щодо питань, які сьогодні надзвичайно турбують їх. Зокрема, це призначення керівництвом ДБР адвоката Януковича, який має конфлікт інтересів

«Ми без зброї і хочемо передати пані Венедіктовій звернення родин Героїв Небесної Сотні, які занепокоєні розслідуванням. Але кілька людей, які не представилися, на одному було написано «поліція» нас не пустили. Вже півтори години ми тут знаходимося. Ми представилися, показали їм свої посвідчення і повидили себе чемно», – зазначила вона.

«Ми закликали їх виконати норму закону «Про статус народного депутата України». Ми хочемо, щоб поліція зафіксувала факт порушення представниками ДБР законодавства», – додала парламентар.