Волинянин зустрів новорічну ніч біля вулкану в Еквадорі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Волинянин зустрів новорічну ніч біля вулкану в Еквадорі

За словами Василя, така поїздка запам’ятається на все життя.

Фото з архіву Василя Печука

Волинянин зустрів новорічну ніч біля вулкану в Еквадорі

Шачанин Василь Печук здійснив подорож на гору Котопахі, взяв із собою свій національний прапор з написом «Шацьк» та сувенірну новорічну ялинку

Про це пише газета «Шацький край».

Страждаючи від кисневого голодування внаслідок пониження парціального (часткового) тиску кисню у вдихуваному повітрі, що виникає високо в горах (потрібно вживати спеціальні таблетки. – Авт.), Василь першим піднявся на вершину Котопахі. Троє інших учасників цієї експедиції Юрія не змогли подолати всю відстань сходження.

Котопахі - діючий вулкан в Еквадорських Андах висотою 5 897 м над рівнем моря, розташований за 75 км на південь від столиці Еквадору міста Кіто.

У Святвечір вся команда смакувала різдвяною кутею, яку приготував один з учасників експедиції. За словами наших земляків, така поїздка запам’ятається їм на все життя.

Коротка довідка. Котопахі - діючий вулкан в Еквадорських Андах висотою 5 897 м над рівнем моря, розташований за 75 км на південь від столиці Еквадору міста Кіто.

Це друга за висотою вершина країни, що має форму майже ідеально симетричного конусу. На горі міститься один із небагатьох льодовиків в екваторіальній зоні, що починається з висоти близько 5 000 м.

У світі досі точаться суперечки, чи є Котопахі найвищим серед діючих вулканів світу. Значно південніше, аж у Чилі, існують два набагато вищі. Перший із них розташований на сході пустелі Атакама, має важковимовне ім’я Льюльяйльяко і сягає заввишки 6 739 м. Ще один -- Охос-дель-Саладо -- є навіть вищим від Льюльяйльяко (6 891 м) і здіймається трохи південніше, на самісінькому кордоні між Аргентиною та Чилі.

Втім, останнє виверження Льюльяйльяко зафіксовано ще 1877 року. Про активність Охос-дель-Саладо взагалі практично нічого не відомо. Востаннє виверження відбулося близько 13 століть тому. Кількість вивержень вулкану Котопахі за останні 300 років сягає близько 50. Останнє велике виверження відбулося 1904 року. Найпізнішу незначну активність зареєстровано зовсім недавно, 1975-го. 15 серпня 2015 року на вулкані розпочалося нове виверження.