Ура: у Світязі почав підніматися рівень води - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
Ура: у Світязі почав підніматися рівень води

Сподіваємось, що збільшення рівня води триватиме і далі.

Шацький НПП.

Ура: у Світязі почав підніматися рівень води

Її додалось на 6 сантиметрів

Про це  повідомляє пресслужба Шацького НПП.

«Через зниження рівнів води в озерах Шацького національного природного парку, і, зокрема, озера Світязь, на сьогодні, склалася складна гідрологічна ситуація.

Шацький національний природний парк спільно з державними органами влади та установами, науковцями, громадськими організаціями працює над визначенням причин обміління та бере участь у заходах щодо вирішення цього питання.

Насамперед, було створено робочу групу з питань обстеження та виявлення причин обміління озера Світязь у складі працівників Шацького НПП, яка підготувала фото-матеріали та акт обстеження озера.

Згідно цих даних рівень води в озері Світязь піднявся на 6 см і станом на 28 січня 2020 року становить 162,97 м н.р.м.

Також Шацький національний природний парк спільно з Інститутом водних проблем та меліорації НААН України працює над розробкою заходів щодо покращення гідрологічної ситуації Шацького поозер’я. Разом з Фізико-механічним інститутом імені Карпенка було проведено ряд заходів на дослідження замулення карстових лійок. За результатами досліджень було зроблено висновки, що обсяги поступлення води в озеро, в основному, визначаються джерелами, розташованими в цій області, і що на продуктивність водопостачання цих джерел інтенсивніше впливає зниження рівня грунтових і поверхневих вод, а не зміна напірності глибоко розміщених джерел підземних вод.

Крім того, працівники Шацького національного природного парку беруть участь в засіданнях робочих груп щодо питання обміління шацьких озер, створених рішенням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і розпорядженням голови  Волинської ОДА. Нами були надані пропозиції, які стосуються конкретних заходів з ренатуралізації водно-болотних угідь Шацького НПП та методів відновлення гідрологічного режиму озер.

Працівники парку проводять постійний гідрологічний моніторинг по заміру рівнів грунтових і напірних вод по свердловинах та динаміки рівнів поверхневих вод по озерах Шацького національного природного парку. Варто зазначити, що подібний моніторинг ведеться щомісячно з 1985 року.

Згідно цих даних рівень води в озері Світязь піднявся на 6 см і станом на 28 січня 2020 року становить 162,97 м н.р.м.».

Джерело: Шацький національний природний парк.