У Луцьку пом'янули Героїв Крут - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
У Луцьку пом'янули Героїв Крут

Героям - Слава!

Фото: Волинська єпархія ПЦУ

У Луцьку пом'янули Героїв Крут

Заупокійну літію очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл

З нагоди чергової річниці бою крутівців з червоноармійцями у деканатах єпархії відбулися Богослужіння та заходи.
Зокрема, в обласному центрі традиційно митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив заупокійну літію по загиблих перед пам’ятним хрестом на вул. Героїв Крут (район Дубнівської), повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.

Подвиг загиблих студентів – це приклад великої любові до Батьківщини. І саме такими повинні бути наші нові українськими принципи.

У слові архієрей нагадав, що подвиг загиблих студентів – це приклад великої любові до Батьківщини. І саме такими повинні бути наші нові українськими принципи. Адже старі, як показав час, не діють. Нас, на жаль, об’єднала біда. Але тепер ми повинні бути разом аби перемогти це горе й усвідомити, що ми – найкращі.«Потрібно викинути «хохляцтво» із своєї свідомості, й ставати новими українцями», – закликає керуючий єпархією.

Разом із високопреосвященним молилися луцький міський декан протоієрей Михайло Онищук, духовенство благочиння, УГКЦ, представники влади та громадськості.

Бій, який відбувся 29 січня 1918 р. біля залізничної станції Крути неподалік Києва між чотирма тисячами червоногвардійців та чотирмастами студентами, гімназистами й козаками, дозволив затримати ворога на чотири дні. Це дало змогу укласти мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Юні патріоти гідно трималися в нерівному бою, захищаючи українську державність.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.