Привласнив кілька машин? На ексректора Коцана відкрили кримінал - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
Привласнив кілька машин? На ексректора Коцана відкрили кримінал

Нещодавно Ігор Коцан програв вибори на посаду ректора.

Волинські новини.

Привласнив кілька машин? На ексректора Коцана відкрили кримінал

Член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Ігор Коцан після складання повноважень ректора і програшу на виборах привласнив 5 дороговартісних автомобілів на декілька мільйонів гривень, серед яких і люксовий позашляховик Mercedes GL-класу

Про це пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Усі автомобілі були куплені і зареєстровані на Фонд розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки. Про його існування не здогадувалися навіть окремі проректори, а користувались його майном виключно наближені до Коцана особи і члени його родини, йдеться у публікації.
Зі зміною керівництва вишу пов`язана спроба навести лад у фінансово-господарській роботі, яка до цього часу трималася за сімома замками. Спроби домовитися з ексректором, який звик до розкішного життя за рахунок Лесиного вишу, щодо повернення майна не дали жодних плодів, тому директор Фонду розвитку СНУ Людмила Стрілка була змушена звернутися в поліцію, а правоохоронці за фактом привласнення чужого майна внесли відомості до ЄРДР і розпочали кримінальне провадження.
Редакція Інформаційного агентства Волинські Новини отримала установчі документи Фонду розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки, головою наглядової ради якого був свого часу Ігор Коцан. Зокрема, засновниками організації була Луцька міська рада та СНУ імені Лесі Українки.
Відповідно до реєстрів МВС, за кошти фонду було придбано і зареєстровано низку автомобілів: позашляховик Mercedes-Benz GL 350 2013 року випуску, два новеньких седани Volkswagen Passat, люксовий Volkswagen Multivan, та два буси Mercedes Sprinter.

Вартість одного лише елітного позашляховика GL-350, відповідно до офіційних документів, становить 934 тисяч гривень. А загальна вартість усіх автомобілів перевищує 2,7 мільйона гривень.

Вартість одного лише елітного позашляховика GL-350, відповідно до офіційних документів, становить 934 тисяч гривень. А загальна вартість усіх автомобілів перевищує 2,7 мільйона гривень.
Як відомо, директором Фонду розвитку Волинського національного університету імені Лесі Українки номінально була зареєстрована головний бухгалтер СНУ імені Лесі Українки Людмила Стрілка, а головою наглядової ради – сам Ігор Коцан. Відтак, він мав право розпоряджатись усім майном на свій розсуд. І цим правом він активно користувався. Зокрема, автомобілями їздив не лише Ігор Коцан, а і його донька Соломія, яка активно мандрувала ним в сусідню Польщу, а також користувалась автомобілем в Україні.
В листопаді Ігор Коцан у листопаді 2019 року програв перший тур виборів ректора СНУ і зняв свою кандидатуру у другому.
Після цього Член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України йде на заслужений відпочинок, проте, вочевидь, вирішує не покидати виш з порожніми кишенями і не повертає автомобілі.
Фонд розвитку університету письмово звертається до Ігоря Коцана з вимогою повернення майна, ексректор це офіційне повідомлення отримує, про що є відповідна відмітка, але його водій Ігор Бойко повертає лише один легковик Volkswagen.

Решту 5 автівок Ігор Коцан залишає своїй родині і на зв’язок ні з ким не виходить.
Це змушує керівника установи Людмилу Стрілку звернутись в правоохоронні органи.

Решту 5 автівок Ігор Коцан залишає своїй родині і на зв’язок ні з ким не виходить.
Це змушує керівника установи Людмилу Стрілку звернутись в правоохоронні органи. Зокрема, відповідну заяву про незаконне заволодіння п’ятьма транспортними засобами, загальною вартістю близько 2 мільйони 430 тисяч гривень вже подано керівництву ГУНП у Волинській області, УМВС міста Луцька та УСБУ у Волинській області.

У Фонді побоюються, що скандальний ексректор може спробувати незаконно перереєструвати транспортні засоби, тому з відповідною заявою звернулись також в Регіональний сервісний центр МВС у Волинській області.

Джерело: Волинські новини.