Вікторія Сюмар: «Зеленський хоче розпродати землю за безцінь, щоб залатати дірки в бюджеті» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
Вікторія Сюмар: «Зеленський хоче розпродати землю за безцінь, щоб залатати дірки в бюджеті»

Землю скуплять кілька багачів, а господарі залишаться з нічим?

Агрополіт.

Вікторія Сюмар: «Зеленський хоче розпродати землю за безцінь, щоб залатати дірки в бюджеті»

Законопроект про обіг ринку земель, який просувають сьогодні у Верховній Раді, не має нічого спільного з ефективним ринком землі, він не захищає ні селян, ні самі землі, ні державні інтереси

Головна його мета – швидко розпродати 8 мільйонів державних земель і закрити діру у державному бюджеті, яка виникла через недолугу економічну політику уряду Зеленського. Про це в кулуарах парламенту заявила народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар. Вона зазначила, що фракція подала 37 поправок до закону, однак жодна з них не була врахована.

Вікторія Сюмар.
Вікторія Сюмар.

 «Наша фракція підготувала пакет поправок. Це 37 поправок які мали на меті впровадження системних змін – захист інтересів селян, захист землі і створення агроринку. Натомість жодна наша поправка не була врахована», – повідомила Сюмар.

Цей законопроект насправді не прописаний під ринок землі. Він прописаний під те, як за безцінь скупити землі державного значення. В країні сьогодні є 8 мільйонів гектарів державних земель.

«Що лишилося сьогодні в законопроекті і що нас дуже серйозно турбує? Цей законопроект насправді не прописаний під ринок землі. Він прописаний під те, як за безцінь скупити землі державного значення. В країні сьогодні є 8 мільйонів гектарів державних земель. Комітет відмовився навіть написати мінімальну ціну, за якою може бути проданий гектар такої державної землі. Система аукціонів і як вони будуть відбуватися, не прописані в цьому законі. Земельний банк, який би давав можливість селянам взяти кредит під власні паї для того, щоб докупити наприклад землі державного значення і будувати фермерські господарства, в цьому законі не прописано. Та  немає ні слова про державний земельний банк . Тобто інтереси селян є категорично не захищеними. Немає ні мінімальної ціни землі для покупки і для продажу, так само немає захисту їхніх інтересів у вигляді земельного банку», – застерігає Вікторія Сюмар .

«Немає і захисту самої землі. Ми говорили про те, що необхідно провести паспортизацію земель. Що будуть продавати? При тому що у нас повний безлад на ринку, сьогодні абсолютно невідомо. Окрім того, немає жодних умов до покупця землі. Немає перевірки, звідки він взяв кошти. Чи є ці кошти походженням, наприклад, з держави-агресора, з Російської Федерації. Перевірити це буде неможливо», – наголошує Сюмар.

«І ключове. Держава, коли продає державну землю, до покупця не виставляє жодної вимоги і фактично, якщо він виснажить цю землю, заллє її пестицидами, отрутою, і отруюватиме українські села, після цього не настає ніякої відповідальності. Не можна цю землю забрати назад», – попередила Сюмар.

«Це латиноамериканська модель, яка не має нічого спільного із європейським ринком землі. Яка не має нічого спільного ні з польською, ні з французькою ефективними моделями землевласності», – пояснює Вікторія Сюмар.

«Це латиноамериканська модель, яка не має нічого спільного із європейським ринком землі. Яка не має нічого спільного ні з польською, ні з французькою ефективними моделями землевласності», – пояснює Вікторія Сюмар.

«Польська модель впроваджувалась 10 років і насправді є успішною. А ми бачимо такий величезний поспіх, який має на меті одне – закрити дірки в бюджеті, які сьогодні виникають через недоотримання від митниці та інших платежів до бюджету України. Тому треба дуже швидко дістати гроші від продажу землі», – переконана представниця фракції «Європейська Солідарність».