Три ОТГ на Волині так і не перейшли на прямі міжбюджетні відносини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 29.57
Три ОТГ на Волині так і не перейшли на прямі міжбюджетні відносини

«Як такій громаді розвиватися, як планувати своє майбуття?»

Офіс реформ, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Три ОТГ на Волині так і не перейшли на прямі міжбюджетні відносини

Таке за час проведення децентралізації сталося вперше

Серед цих громад - Сошичненська сільська ОТГ, що з’явилася на децетралізаційній мапі Волині у грудні  2019 року. Громаду відвідала команда Офісу реформ Асоціації міст України, як працює в області при Волинському регіональному відділенні АМУ, в межах проєкту «ПУЛЬС».

 

 У Сошично, на зустріч із очільницею ОТГ Світланою Сидорук, представниками виконавчого комітету та депутатами, приїхали в.о.виконавчого директора Волинського РВ АМУ Мар'яна Конончук, консультанти проєкту «ПУЛЬС» – з бюджетних питань Василь Гром, правових – Валентин Малиновський тапитань комунікацій – Тамара Зубенко.

Як такій громаді розвиватися, як планувати своє майбуття? На Волині окрім цієї, ще Мар'янівська і Доросинівська ОТГ, які утворені у 2019 році, так і не отримали преференцій ОТГ із 1 січня.

В кабінеті голови Сошичненської сільради пані Конончук розповіла присутнім про Асоціацію міст України, як головного лобіста інтересів українського місцевого самоврядування, проєкт «ПУЛЬС», який АМУ втілює за фінансової підтримки USAID.

Також учасники заходу проаналізували рішення, які прийняли в ОТГ відмоменту створення, торкнулися питань формування структури ОТГ, паспортів комунального майна та земельних ресурсів, бюджетної децентралізації, можливостей наповнення місцевого бюджету, покращення та розширення місцевої податкової бази, співпрацю з місцевим бізнесомта держпідприємствами, які працюють на території Сошичненської ОТГ.

 

 Під час виїзної консультації неодноразово звучало від присутніх, що громаді важко працювати, бо її не перевели на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України та залишили зі старою податковою базою. 

«Як такій громаді розвиватися, як планувати своє майбуття? На Волині окрім цієї, ще Мар'янівська і Доросинівська ОТГ, які утворені у 2019 році, так і не отримали преференцій ОТГ із 1 січня. В Україні таких ОТГ десятки. Таке у 2020 р. сталося вперше за всі роки децентралізації. Сумно від того, що невідомо, коли ці питання вирішить центральна влада...», - зазначив Малиновський.

Як наголосив консультант з бюджетних питань АМУ Василь Гром, така ситуація склалася, бо Мінфін протягом року не може знайти механізму переведення новоутворених ОТГ на міжбюджетні відносини. Тому, з його слів, щодо Сошного і Карасина, район повинен виконувати всі свої фінансові зобов'язання.

Василь Гром зголосився найближчим часом знову приїхати в Сошичне, щоб надати практичну допомогу у налагодженні належної співпраці між структурами районними та Сошичненської сільради.

«Все те, що ви робитемете в бюджеті Сошичного чи Карасина, нікого цікавити не буде. Всіх цікавитиме лише загальна сума, яка буде в бюджеті Сошичненської сільської ради, бо після виборів рішення, права і обов’язки, покладені на вас»,– сказав Гром.

Тож, щоб знайти вихід із ситуації, що склалася в Сошичненській ОТГ із фінансовою стороною функціонування громади, Василь Гром зголосився найближчим часом знову приїхати в Сошичне, щоб надати практичну допомогу у налагодженні належної співпраці між структурами районними та Сошичненської сільради.

 

 Також команда Офісу реформ взяла участь у засіданні виконавчого комітету Сошичненської сільської ради, який відбувся в день виїзної консультації.

Нагадаємо, що вибори у Сошичненській ОТГ відбулися 22 грудня 2019 року і вона стала другою ОТГ у Камінь-Каширському районі. Загалом у Волинській області – 54 ОТГ.

Офіс реформ, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України