На Волині відкриють 50 молочних ферм - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.06 € 30.96
На Волині відкриють 50 молочних ферм

Україна потребує щонаймеше 30 тисяч молочних ферм.

агроексперт

На Волині відкриють 50 молочних ферм

25 лютого в облдержадміністрації відбувся круглий стіл з представниками ТОВ «Укрмілкінвест» під час якого обговорили створення молочного кластеру у Волинській області на базі сімейних молочних ферм (СМФ)

Команду проєкту «Сімейні молочні ферми» представив ініціатор та інвестор проєкту, голова ГС «Українська кооперативна федерація» Михайло Корилкевич. Він повідомив, що згідно статистичних даних, 74% молока в Україні виробляють одноосібники. Щороку кількість корів та виробленого молока невпинно знижується. Особисті селянські господарства не фінансуються із держбюджету.

     Щоб виправити ситуацію, команда проєкту вивчала світовий досвід. Отже, згідно досліджень, проведених Австрійським федеральним агентством, в Україні необхідно відкрити ще 30 тисяч сімейних молочних ферм, щоб виготовляти необхідну для внутрішнього ринку кількість молока.

Згідно досліджень, проведених Австрійським федеральним агентством, в Україні необхідно відкрити ще 30 тисяч сімейних молочних ферм, щоб виготовляти необхідну для внутрішнього ринку кількість молока.

     Зі слів Михайла Корилкевича, проєктом уже створено 25 СМФ, ще стільки ж планується створити до кінця поточного року. Усі 30 тисяч ферм хочуть відкрити протягом 8 років. Для втілення таких задумів необхідна підтримка з боку держави, обласних та місцевих органів самоврядування, молокозаводів, інвесторів, банків, партнерів, громадських організацій та усіх небайдуих осіб.

 

      Щодо підтримки із волинського обласного бюджету, то уже зроблено перші кроки. На цьому акцентував директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко. Зокрема, в області працює Комплексна програма розвитку АПК області та регіональна програма «Власний дім». Згадані програми дають можливість одноосібникам скористатися дотацією за утримання трьох і більше корів, залужити громадське пасовище та, в перспективі, отримати кошти на реалізацію бізнес-проєкту. Також, проєктом Державної підтримки передбачена дотація сімейним фермерським господарствам за утримання від 5 до 25 корів (по 5 тис. грн за кожну корову) максимальний ресурс – 125 тис. грн на господарство.

     Подальший розвиток сімейного молочного фермерства України команда проєкту вбачає у створенні ефективної моделі кооператив-кластеру на базі сімейних молочних ферм. Для створення такого в області, необхідно відкрити не менше 50 СМФ. Ініціатива сприятиме розвитку молочного тваринництва, місцевих молокозаводів, сіл та ОТГ у поєднанні з утвердженням сімейних цінностей, що в ці нелегкі для країни часи потребують особливої уваги.

Проєктом Державної підтримки передбачена дотація сімейним фермерським господарствам за утримання від 5 до 25 корів (по 5 тис. грн за кожну корову) максимальний ресурс – 125 тис. грн на господарство.

     Фінансовий радник проєкту «Сімейні молочні ферми» Людмила Іващук презентувала проєкт на прикладі Волинської області.

     Створення кластеру сприятиме якісному та кількісному збільшенню нових робочих місць у вигляді самозайнятих фермерів-підприємців, збільшенню надходжень податків у місцеві бюджети та зменшенню тенденції трудової міграції за кордон.

     Основну специфіку галузі молочного скотарства окреслив керівник проєкту «Сімейні молочні ферми» Сергій Чернієнко. Також він презентував основні плани та прогнози щодо розвитку галузі у найближчому майбутньому.

     Присутні на заході власники уже відкритих в області сімейних молочних ферм Олександр Панасюк та Ігор Юхимчук поділилися досвідом співпраці із проєктом.

     У підтримці даної ініціативи запевнили голови ОТГ, представник Рожищенського молокозаводу.

     Свої наміри закріпили підписанням Меморандуму про співпрацю між ОТГ, ОДА, місцевими радами, інвесторами та представниками молокозаводів

Джерело: Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА.