Напевне, не без страху господарники на селі очікують весни. Оптимісти вважають, що принаймні до виборів ціна на бензин та дизпаливо різко не підскочить, бо влада все зробить для стабілізації ситуації на ринку...
Олександр НАГОРНИЙ
Напевне, не без страху господарники на селі очікують весни. Оптимісти вважають, що принаймні до виборів ціна на бензин та дизпаливо різко не підскочить, бо влада все зробить для стабілізації ситуації на ринку.
Песимісти ж передбачають, що, як завжди, з початком сільськогосподарських робіт ціни поповзуть угору і ніяке ручне керівництво не допоможе. Тим більше, що 18 травня 2005 року Президент України видав Указ “Про заходи щодо стабілізації ситуації на ринку нафти і нафтопродуктів”. Ним передбачались конкретні заходи, спрямовані на ведення справ на нафтовому ринку на засадах ринкової економіки. Усі пам’ятають ті часи, коли ціна літра бензину А-95 перевалила далеко за чотири гривні, а дизпалива — наближалась до чотирьох. Тоді це пояснювали в першу чергу зростанням світових цін на нафту, зокрема російської сировини. Чи не станеться те ж саме цієї весни? Фахівці говорять, що в першу чергу це залежить від міжнародної ситуації навколо Ірану, яка нині все ще тривожна. Але чи не виставить свої умови Росія, як це було з подачею газу? Заступник начальника відділу держінспекції цін в області Володимир Мовшук повідомив, що, за даними моніторингу автозаправних станцій, за третю декаду січня 2006 року спостерігалось деяке підвищення цін на окремі види пального (на одну—чотири копійки). Середня ціна на Волині дизпалива становить 3.45 гривні, бензину А-76 — 2.93, А-95 — 3.73. У нашій області середні ціни на окремі види нафтопродуктів на 9—12 копійок нижчі, ніж по Україні. Наприклад, у Донецькій області уже літр бензину А-95 коштує 4.05 гривні, дизпалива — 3.87. За найнижчими цінами в області реалізовують паливно-мастильні матеріали автозаправні станції ТзОВ “Аветра” Рожищенського та ТзОВ “Журавлина” Ківерцівського районів. Вартість їх на цих АЗС на 8—16 копійок менша, ніж в середньому по області.