«Насмішка над боєздатністю ЗСУ: в оборонному замовленні не виділено гроші на боєприпаси», - генерал Забродський - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91
«Насмішка над боєздатністю ЗСУ: в оборонному замовленні не виділено гроші на боєприпаси», - генерал Забродський

Михайло Забродський.

ЄС.

«Насмішка над боєздатністю ЗСУ: в оборонному замовленні не виділено гроші на боєприпаси», - генерал Забродський

Сума в 76 млн грн на закупівлю артилерійських боєприпасів - це як насмішка над боєздатністю ЗС України

Про це говорить генерал ЗСУ, народний депутат від «Європейської солідарності» Михайло Забродський, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Ukrainian Military Pages.

Він зазначає, що в державне оборонне замовлення на 2020 рік закладено занадто занижені ціни. За його словами, Міністерство оборони планує закупити 100-мм постріли до МТ-12 у кількості 5000 штук на 9,9 млн грн, а також 152-мм постріли без уточнення номенклатури та гармати) в кількості 7000 штук на 66,4 млн грн.

На перший погляд, нібито кількість досить значна, але… придивіться до ціни: планується закупити 100-мм постріли в середньому за… 1980 грн/постріл! Для порівняння: вже зараз 60-міліметрові мінометні постріли закуповують за ціною удвічі вищою!

«На перший погляд, нібито кількість досить значна, але… придивіться до ціни: планується закупити 100-мм постріли в середньому за… 1980 грн/постріл! Для порівняння: вже зараз 60-міліметрові мінометні постріли закуповують за ціною удвічі вищою! Закладання такої ціни може свідчити лише про бажання зірвати постачання гостродефіцитних снарядів.

Із 152-мм пострілами ситуація ще цікавіша: купуючи у 2019 році постріли до артсистеми Д-20 за 25 тисяч гривень, а корпуси (лише корпуси як частину пострілу!) до найдалекобійнішого «Гіацинту» за 32 тисячі гривень, якимось дивом планують у 2020 році придбати подібну продукцію за ціною 9 485 грн/постріл! Більш ніж втричі дешевше!» - зазначає Забродський.

«На жаль, у загальному сприйнятті за такими ціновими підходами проглядається наразі лише незграбна спроба запуску механізму довготривалої військово-економічної диверсії із потенційно катастрофічними для артилерії наших Збройних сил наслідками», - переконаний нардеп, вважаючи, що загалом сума в 76 млн грн на закупівлю артилерійських боєприпасів - це насмішка над боєздатністю ЗС України.

Джерело: Цензор.НЕТ