Як волинські депутати голосували за звільнення Генпрокурора - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.33 € 30.73
Як волинські депутати голосували за звільнення Генпрокурора

Руслан Рябошапка.

УП.

Як волинські депутати голосували за звільнення Генпрокурора

Руслан Рябошапка був недостатньо ручним, тому Зеленський наказав відправити його у відставку?

Можна написати, що минулого тижня Верховна Рада 263 голосами висловила недовіру Генеральному прокурору Руслану Рябошапці.  Формально це правильно. Але насправді це Володимир Зеленський наказав звільнити очільника Генпрокуратури, якого  колись у скандальній розмові з Дональдом Трампом називав «на 100% своїм». Без «благословення» Зеленського, який в ручному режимі усім керує в країні, ніякого звільнення не було б. «Вова дав команду», - саме таку смску ексгенпрокурора підгледіли у сесійні залі журналісти.

Найбільше за відставку агітували «слуги народу», яких пов’язують із одіозним олігархом Ігорем Коломойським. Сам Рябошапка, до речі, натякав на те, що у його звільненні зацікавлені «певні олігархи» та їхні підручні, які звикли «рєшать», а він на це не йде. Також за відставку проголосувала путінська фракція «ОПЗЖ», якою керують одіозні Медведчук та Рабінович.

Президент психанув, нібито не стерпівши такої самостійності на «100% свого прокурора».

Чому ж Зеленський виявився на одному боці із олігархом та проросійськими силами, хоч до останнього моменту з його вуст не було чути серйозної критики в бік Рябошапки? Можливо, відповідь криється у словах голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, який звинуватив ексгенпрокурора в тому, що той не підписав підозри для п’ятого президента Петра Порошенка. Зеленського могло розізлити, що «Порох» досі не сидить.

Але останньою краплею, як пише «Українська правда», стало те, що Рябошапка  без дозволу Володимира Зеленського зустрівся із західними послами, які виступали за те, аби зберегти його на посаді. Президент психанув, нібито не стерпівши такої самостійності на «100% свого прокурора».

Тим часом за відставку Руслана Рябошапки  не дали голосів такі проукраїнські сили, як «Європейська солідарність», «Голос» та «Батьківщина».  Депутатка від «Євросолідарності» Вікторія Сюмар пояснила, що її фракція мала претензії до ексгенпрокурора через «політично мотивовані підозри». У той же час і звільнення Рябошапки вона назвала політичним: «Але чи за це звільняють Руслана Рябошапку? Ні, його звільняють за те, що він мало підписав політично мотивованих підозр!».

ДО РЕЧІ

За недовіру Руслану Рябошапці проголосували і більшість волинських депутатів. Зокрема, Вячеслав Рубльов, який входить у фракцію «Слуга народу», а також Ігор Палиця, Ірина Констанкевич та Ігор Гузь з групи «За майбутнє» (ще один член цієї групи – Степан Івахів – «був відсутній»). Як відомо, Ігор Палиця є партнером Ігоря Коломойського, тому цю групу зараховують до орбіти олігарха.

Петро МАКАРУК.