Віряни Московського патріархату влаштували хресну ходу проти коронавірусу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Віряни Московського патріархату влаштували хресну ходу проти коронавірусу

Йшли проти хвороб, але швидку не пропустили.

Вежа

Віряни Московського патріархату влаштували хресну ходу проти коронавірусу

Захід відбувся у Вінниці, називався «Торжество православ’я»

Кілька тисяч вірян Московського патріархату 8 березня влаштували хресну ходу, передає «Вежа».

Як йдеться в поясненнях суті акції, які роздавали вірянам і журналістам перед початком ходи, її мета зокрема – це «традиційна реакція церкви на спалахи хвороб, посухи, природні катаклізми, епідемії, що є надзвичайно актуальним в умовах поширення світом коронавірусу».

На ходу віряни МП почали збиратися ще заздалегідь, «окупувавши» громадський транспорт. У трамваях кондуктори щиро дивувалися такому напливу пасажирів у хустках та подекуди з іконами, ще й у вихідний день.

Карета «швидкої», з проблисковими маячками та увімкненою сиреною, не змогла продовжити рух через заблоковану ходою Соборну.

Точкою збору став Воскресенський храм на Хмельницькому шосе. Крім вірян тут також зібралося багато поліції, позаяк учасники ходи мали намір рухатися проїжджою частиною по Соборній.

Зрештою майже рівно о 15:30 кількатисячний натовп рушив центром міста в напрямку Спасо-Преображенського собору, який віряни Московського патріархату вважають «захопленим». Нагадаємо, що головний православний храм Вінниці перейшов в Православну Церкву України ще в грудні 2018 року.   

На чолі колони рухалися священики, за ними – чоловіки та жінки, які несли великі ікони на масивних дерев’яних конструкціях. Далі – решта вірян. Дорогою учасники колони співали церковні пісні про спасіння.

На розі Соборної та Гоголя сталася досить символічна ситуація в контексті «боротьби з хворобами» : карета «швидкої», з проблисковими маячками та увімкненою сиреною, не змогла продовжити рух через заблоковану ходою Соборну. Намагання водія клаксоном та сиреною «розігнати» вірян не увінчалися успіхом, відтак «швидка» мусила змінювати напрям та продовжувати рух об’їзними шляхами.

Зрештою колона дісталася Спасо-Преображенського собору, де саме тривала служба. Вхід до храму був огороджений розбірними металевими парканами, вочевидь аби уникнути конфлікту між вірянами.

Прибічники російської церкви розташувалися на площі Шевченка, де поставили столи, на які розмістили найбільші ікони. Відслужили там триває молебень на чолі з митрополитом УПЦ МП Варфоломієм.