Показував з ДАПу свою квартиру в Донецьку: попрощалися із загиблим «кіборгом» Дмитром Фірсовим - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91
Показував з ДАПу свою квартиру в Донецьку: попрощалися із загиблим «кіборгом» Дмитром Фірсовим

Як розповідає побратим Дем’ян Хмельницький, Дмитро показував з цієї гірки на околиці Донецька свою квартиру на п'ятому поверсі, сумував за минулим мирним життям, та не хотів покидати службу.

Радіо Свобода

Показував з ДАПу свою квартиру в Донецьку: попрощалися із загиблим «кіборгом» Дмитром Фірсовим

підірвавшись на міні, загинув командир взводу 93-ї бригади «Холодний Яр» Дмитро Фірсов. Боєць був родом з Донецька. З початку військових дій чоловік пішов добровольцем на фронт, допомагав евакуйовувати військових з Іловайського котла, обороняв Донецький аеропорт. У січні йому виповнилося 40 років

Після окупації Донецька родина Дмитра Фірсова переїхала у Вінницю. Саме тут відбулась церемонія прощання з військовим офіцером. Вшанувати пам'ять бойового друга прийшли десятки побратимів. Згадує товариша старшина Валерій Шульга:

«Коли війна почалася, Дмитро добровольцем пішов у батальйон «Донбас», потім перейшов в 93-ю бригаду. Хороший хлопець. Подивіться, тут зібралася найкраща 6 рота, яка 17 січня 2015 року штурмувала позицію «Монастир». Хороший товариш. Заради поганого товариша вони б не зібралися».

У 2015 році Дмитро разом з бійцями стояв на обороні Донецького аеропорту, утримував позицію на висоті 93-17 – насип біля злітної смуги. Як розповідає побратим Дем’ян Хмельницький, Дмитро показував з цієї гірки на околиці Донецька свою квартиру на п'ятому поверсі, сумував за минулим мирним життям, та не хотів покидати службу. Про це пише Радіо Свобода.

«Коли ми базувалися в Родинському, його дружина Тамара організувала вечерю – готували справжній грузинський харчо. Вона сама з Грузії. Мені запам'яталося, що ми, напевно, півкілограма волоських горіхів накололи. Не хотілося зачіпати цю тему, адже вона для них болісна, але відчувалося, що вони хочуть повернутися туди, де у них сімейне гніздо».

Як розповідає побратим Дем’ян Хмельницький, Дмитро показував з цієї гірки на околиці Донецька свою квартиру на п'ятому поверсі, сумував за минулим мирним життям, та не хотів покидати службу.

Під час боїв у Невельському на Донеччині Дмитро двічі підірвався у БМП на протитанковій міні. Був контужений, травмував ногу й око. Він також тримав оборону в районі Новотроїцького, Новоселівки Другої та на Бахмутській трасі, де і загинув.

1 грудня 2015 року указом президента був нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (тоді ще як молодший сержант).

«Найголовніша його якість – дуже надійний і як солдат, і як побратим по зброї. У зброї розбирався капітально, у всьому розбирався. Є таке поняття «воїн від Бога», при чому, воїн без злості, правильний, воїн світла», – каже Дем’ян Хмельницький.

Поховали Дмитра Фірсова на Алеї Слави центрального кладовища Вінниці. У нього залишилися дружина та син.