Зеленський бере на себе відповідальність за земельну реформу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Зеленський бере на себе відповідальність за земельну реформу

Невже готовий просто так пожертвувати рейтингами?

Фото obozrevatel.com.

Зеленський бере на себе відповідальність за земельну реформу

Хоча більшість населення України – проти

Президент Володимир Зеленський впевнений, що земельна реформа буде завершена, і сам глава держави несе за неї відповідальність. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на Офіс президента.

«Земельна реформа – це реформа і президента, і уряду – ми всі несемо відповідальність. Найскладніша реформа, тому що впродовж майже 30 років ніхто не міг навіть почати обговорення законопроекту (про ринок земель сільськогосподарського призначення. – УП.) у комітетах. Ми закінчимо цю реформу».

«Ми закінчимо цю реформу».

У розмові з журналістом видання Bloomberg Зеленський зазначив, що голосування за законопроєкт про ринок землі у другому читанні – це лише перший етап земельної реформи. Надалі необхідно ухвалити закон про референдум та впорядкувати земельні кадастри.

Верховна Рада станом на день 5 лютого розглянула 3017 правок з 4018 та прийняла другу правку за весь час розгляду, яка носить технічний характер.

Між першим і другим читанням, як про це заявив Зеленський, буде внесена поправка про проведення «всеукраїнського референдуму», на якому українці самі вирішуть, чи давати іноземцям дозвіл на купівлю земель.

За результатами опитування КМІС, 62% українців проголосували б на референдумі проти продажу землі сільськогосподарського призначення, 15% – «за», ще 18% не брали б участі в голосуванні. 

Протягом періоду листопад 2019 року – лютий 2020 року, за даними КМІС, частка прихильників продажу землі знижувалася: 22% в листопаді, 19% – в грудні, 15% – в лютому.