
Небезпека полягає в тому, що кліщі є переносниками збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань.
Кліщі вже атакують волинян
Традиційно весняний пік активності цих комах припадає на квітень – травень, проте аномально тепла зима цьогоріч внесла свої корективи. Так, в медичні заклади області з приводу укусів кліщів за поточний тиждень уже звернулось двоє жителів Луцька
Небезпека полягає в тому, що кліщі є переносниками збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Найпоширенішими з них на території України та області зокрема, є кліщовий вірусний енцефаліт та хвороба Лайма (лаймбореліоз), повідомляють у Волинському обласному лаборпьорному центрі.
Зазвичай ці кровопивці підстерігають людей у лісах. Однак, за останні кілька років активність кліщів підвищилася, стали частіше зустрічатися випадки зараження людей у паркових зонах міст, на присадибних ділянках.
Небезпека полягає в тому, що кліщі є переносниками збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань.
Протягом двох останніх років в Україні зареєстровано 7 випадків кліщового вірусного енцефаліту, усі на території Волині. Активно діючий природний осередок області — це майже вся територія Ратнівського району, в меншій мірі території Камінь-Каширського та Ківерцівського районів, де періодично реєструються поодинокі випадки.
На сьогодні на Волині встановлено майже 130 населених пунктів, де виявлявся кліщовий лаймбореліоз. Хвороба реєструється у всіх районах та містах області та має тенденцію до росту. У минулому році відмічено ріст захворюваності на 34% (59 випадків лаймбореліозу, проти 44 у 2018році), при тому, що в середньому по Україні спостерігалось зниження захворюваності на 17,3%. Найбільше у 2019 році захворілих осіб реєстрували у Ковельському, Локачинському, Маневицькому, Старовижівському районах та м. Луцьку.
Щорічно в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» мікроскопічно досліджують до 300 кліщів, знятих з людей. При цьому у 30-35% виявляються борелії — збудники хвороби. У 2019 році цей показник ставонив 39,7%. Тому легковажити не можна.
