Біля Трускавця виникло нове 100-метрове карстове провалля (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.18 € 30.90
Біля Трускавця виникло нове 100-метрове карстове провалля (Відео)

Нове провалля (на фото зліва) виникло неподалік старого, яке виявили у вересні 2017 році.

фото Олега Лехуша

Біля Трускавця виникло нове 100-метрове карстове провалля (Відео)

Обвал карсту стався за 150 м від старого провалля і його схили продовжують обвалюватися

У неділю, 15 березня, між Трускавцем та Стебником виникло нове карстове провалля. Першими про зсув грунту повідомили місцеві мешканці, які близько 11:00 почули гуркіт від обвалу землі біля аматорського футбольного поля. Згодом цю інформацію офіційно підтвердила Дрогобицька міська рада.

«Зранку біля Стебника та Трускавця утворилося нове провалля, неподалік старого. Зсув ґрунту триває. Нове провалля станом на 13 годину за візуальними ознаками становить 150 на 50 метрів. Периметр обвалу стрімкий. Глибина провалля близько 100 метрів», – йдеться у повідомленні мерії Дрогобича.

Через небезпеку подальшого зсуву грунту місцевих просять не приїжджати на місце обвалу.

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод заявив, що дорогу між Трускавцем та Дрогобичем перекриють, а об'їзд ділянки здійснюватиметься через Стебник.

Глибина провалля близько 100 метрів

За повідомленнями місцевих мешканців, нове провалля утворилося значно ближче до дороги, ніж старе. На місце оперативно виїхали рятувальники, геологи та поліція. Біля провалля провели екстренне засідання спеціальної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Вирішено обмежити рух вантажівок і пасажирських автобусів аварійною ділянкою дороги Трускавець-Дрогобич.

Дорогу між Дрогобичем та Трускавцем, біля якої й виникло провалля, планують перекрити.

Згодом дрогобицька мерія уточнила, що діаметр нового провалля – 150 м. Воно на 150 метрів розташоване від краю утвореного у 2017 році провалу. Борти нового провалу є дуже крутими – близько 60-65 градусів, через що його схили досі продовжують обвалюватися.

P.S. Пізно ввечері 15 березня стали відомі результати позачергового засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – вирішено обмежити рух вантажівок і пасажирських автобусів аварійною ділянкою дороги Трускавець-Дрогобич. Водночас в офіційному повідомленні ЛОДА нічого не сказано про заборону для руху легкового автотранспорту.

Джерело: zaxid.net