У будні небагатолюдно: храми Луцька під час карантину й далі проводять богослужіння - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
У будні небагатолюдно: храми Луцька під час карантину й далі проводять богослужіння

Є й он-лайн служби

Суспільне.Волинь

У будні небагатолюдно: храми Луцька під час карантину й далі проводять богослужіння

Однак представники релігійних громад визнають, що усе може змінитися

Волинські храми Української православної церкви, Православної церкви України та греко-католицькі не зачинятимуться у зв’язку із карантином. Про це кореспондентам Суспільного розповіли представники релігійних громад.

Свято-Троїцький кафедральний собор Луцька. Прес-секретар Волинської єпархії Православної церкви України Віталій Собко розповів: у будній день тут небагатолюдно, минулої неділі у храмі було удвічі менше прихожан.

Прес-секретар Волинської єпархії ПЦУ, протоієрей Віталій Собко: «Зараз наша церква розглядає і розробляє механізми, за рахунок чого ми зможемо це робити, щоб не порушувати всіх тих карантинних заходів, які впровадились у нашій країні. Церква розуміє і небезпеку, і що важливо зараз максимально уважно поставитись до усіх рекомендацій, які дають лікарі».

Як розповів протоієрей Віталій Собко Православна церква України проводить он-лайн трансляції богослужінь. Каже: так робитимуть і у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.

Прихожанин УГКЦ Ігор: «Поклоняюся без контакту, так як рекомендують. Зараз є он-лайн служби. УГКЦ і ПЦУ в неділю Включаєте і дивитеся Патріарший собор. А так церква сьогодні порожня, тому й зайшов».

Щодо майбутніх богослужінь у волинських храмах — поки нічого не відомо, усе може змінитися за кілька днів, розповіли представники різних конфесій області.

У храмі Української греко-католицької церкви на вході — засоби захисту. Отець Роман Бегей Української греко-католицької церкви розповів: люди стали обізнанішими, стараються не обійматися один з одним, поменшало рукостискань.

Отець Роман Бегей УГКЦ: «Наші храми працюватимуть у звиклому режимі. Ми просили старших людей і дітей, ті, хто почуває себе хворими чи має якісь симптоми, щоб залишалися вдома. Хто не міг би, чи не хотів би, чи має забагато страху щодо хвороби, щоб прийти у храм - трансляція богослужінь по он-лайн із собору Воскресіння з Києва».

Покровський храм у Луцьку. Прес-секретар Волинської єпархії Української православної церкви, протоієрей Віктор Аніпко розповів: тут миють підлогу, ручки дверей дезинфікують.

Прес-секретар Волинської єпархії УПЦ, протоієрей Віктор Аніпко: «Волинська єпархія УПЦ, є розпорядження священного синоду, ми не закриваємо церкву Якщо людей не буде, то церква буде закрита. Якщо у людини є якийсь сумнів, чи вона ризикує, коли підходить до ікони, то краще цього не робити».

Суспільному не вдалося зв’язатися з головою Волинського об’єднання церков Євангельських християн-баптистів Ярославом Троцем. 

Щодо майбутніх богослужінь у волинських храмах — поки нічого не відомо, усе може змінитися за кілька днів, розповіли представники різних конфесій області.