Продукти на полицях супермаркетів будуть — на Поліській митниці імпорт цьогоріч переважив експорт - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.00 € 29.72
Продукти на полицях супермаркетів будуть — на Поліській митниці імпорт цьогоріч переважив експорт

Не панікуйте. Голодними не будемо!

shoppingpl.com

Продукти на полицях супермаркетів будуть — на Поліській митниці імпорт цьогоріч переважив експорт

Вантажівки з товарами курсують між країнами без перешкод

Поліська митниця Держмитслужби повідомляє, що відучора Україна закрила кордон, аби вберегти громадян від загрози заразитися на коронавірус. Втім, це обмеження не стосується вантажних перевезень. Україна не може дозволити собі перебої у постачанні сировини чи критичного імпорту,  проведення експортних операцій.

Загальний_товарообіг в зоні діяльності Поліської митниці Держмитслужби за  100 днів функціонування склав 15211 млн. грн., в тому числі: експорт – 6371 млн. грн., імпорт – 8840 млн. грн.

В зоні діяльності Поліської митниці функціонує 5 пунктів пропуску, з них відкриті 4 (крім руху в пішому порядку): «Прикладники», «Дольськ», «Удрицьк», «Городище» та контрольно - пропускний пункт «Сарни».

Загальний_товарообіг в зоні діяльності Поліської митниці Держмитслужби за  100 днів функціонування склав 15211 млн. грн., в тому числі: експорт – 6371 млн. грн., імпорт – 8840 млн. грн.

Важлива інформація для громадян від митниці :

  1. 90% товарів, які ми споживаємо, — вітчизняного виробництва. Ми не є критично залежними від імпортованих продуктів харчування.
  1. Вантажні перевезення здійснюються нон-стоп. Маршрути для вантажних автомобілів можуть бути переплановані з одних пунктів пропуску на інші, — близько сотні тимчасово призупинили свою роботу на час карантину — подекуди можуть утворюватися черги із вантажівок на кордоні у зв'язку з їх ретельнішим санітарним контролем, але вони з товаром курсують між країнами без перешкод кожного дня. Держмитслужбою підготовлено інтерактивну карту, на якій показано закриті і відкриті пункти пропуску. Окремо зазначені ті, на яких призупинене пішохідне сполучення. Карта знаходиться за посиланням: http://www.customs.gov.ua/?p=533
  1. Верховна Рада підтримала малий та середній бізнес на час карантину, ухваливши закон №3220. Закон, зокрема, запроваджує податкові канікули з 1 березня по 30 квітня: звільняє ФОП від сплати ЄСВ, а також звільняє від земельного податку, податку на об’єкти нежитлової нерухомості, орендної плати за земельні ділянки;

забороняє перевірки господарської діяльності (крім групи з високим ступенем ризику) до 31 травня, а також документальні та фактичні перевірки податковою службою до 18 травня;

скасовує штрафи за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 30 квітня.

Нагадаємо, на 40 тисяч тонн більше завезли до України продуктів харчування за 17 днів березня у порівнянні з аналогічним періодом 2019-го року. Загалом імпорт продуктів харчування склав 158 тис. тонн вартістю у 211 млн дол. Це майже 8000 повністю заповнених фур на 20 т. 

Україна робить продуктові запаси, а тому не потрібно скуповувати гречку та консерви на пів року уперед!

Джерело: Поліська митниця Держмитслужби