То від коронавірусу лікує препарат проти малярії, винайдений… 70 років тому? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.18 € 30.90
То від коронавірусу лікує препарат проти малярії, винайдений… 70 років тому?

Раніше про ефективність хлорохіну також заявляли Китай і США.

Фото Youtube.com.

То від коронавірусу лікує препарат проти малярії, винайдений… 70 років тому?

Але в Україні хлорохін не продається

Французькі лікарі з Марселя стверджують, що провели дослідження, в рамках якого пацієнти з коронавірусом успішно пройшли курс лікування препаратом від малярії – хлорохіном. Про це повідомляє lb.ua  з посиланням на британське видання Telegraph.

«У рамках дослідження з 36 пацієнтів 20 отримали цей препарат. Через шість днів 70% пацієнтів, що приймали хлорохін, вважалися вилікуваними, тобто вірус більше не виявлявся в зразках крові, – пише видання. – У контрольній групі, яка не отримувала препарат, вилікувалося в порівнянні з 12,5% пацієнтів».

«У рамках дослідження з 36 пацієнтів 20 отримали цей препарат. Через шість днів 70% пацієнтів, що приймали хлорохін, вважалися вилікуваними, тобто вірус більше не виявлявся в зразках крові»/

Раніше про ефективність хлорохіну також заявляли Китай і США. 

«Це значний ефект, – коментує в статті доктор Ендрю Престон, фахівець з мікробного патогенезу з Університету Бата, який не брав участі в дослідженні. – Проте дослідження проводилося на дуже невеликій кількості пацієнтів, і його необхідно відтворити в набагато більшому масштабі, щоб воно було науково переконливим».

Хлорохін – синтетичний антималярійний і антиревматичний препарат, який ще в 1934 році синтезував німецький вчень з компанії Bayer.

В Україні було зареєстровано ці ліки за іншою торговельною назвою, але термін їх реєстрації закінчився в 2014 році. Тому зараз купити їх неможливо.

В Україні було зареєстровано ці ліки за іншою торговельною назвою, але термін їх реєстрації закінчився в 2014 році. Тому зараз купити їх неможливо.

Тим часом британська компанія hVIVO знайшла понад 20 тисяч добровольців, охочих заразитися вірусами, схожими на коронавірус SARS-COV-2, для створення вакцини. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

«Зазвичай компаніям вдається знайти для подібних експериментів лише кілька десятків людей. Але на рекламу hVivo за кілька днів відгукнулися понад 20 тисяч добровольців», – йдеться в матеріалі.

За участь в експерименті волонтери отримають по 3500 фунтів (близько 4 тисяч доларів).