Курси НБУ $ 41.85 € 49.06

ПОВЧАЛЬНІ УРОКИ КОНФЛІКТУ В СКОБЕЛЦІ

Минулого року наша газета повідомляла про те, що кільканадцятирічний довгобуд, у який перетворилося спорудження загальноосвітньої школи в селі Скобелка Горохівського району, спонукав її жителів на 45 хвилин перекрити незадовго перед початком нового навчального року автотрасу Луцьк – Львів, зупинивши на ній рух транспорту...

Петро БОЯРЧУК

Минулого року наша газета повідомляла про те, що кільканадцятирічний довгобуд, у який перетворилося спорудження загальноосвітньої школи в селі Скобелка Горохівського району, спонукав її жителів на 45 хвилин перекрити незадовго перед початком нового навчального року автотрасу Луцьк – Львів, зупинивши на ній рух транспорту.

Тоді ж відбулася і зустріч з мешканцями села голови облдержадміністрації Володимира Бондара, на якій, здавалося, було з’ясовано всі проблеми довгобуду, а водночас висловлено і певні міркування у зв’язку з тим, що жителі Скобелки, справедливо вимагаючи завершення будівництва школи, чомусь не вдавалися до таких от рішучих дій ні за президентства Леоніда Кравчука, ні за восьмилітнього правління Леоніда Кучми. А то повелися точнісінько так, як ляльки-герої відомого політрекламного „мультика”, котрі на всі аргументи відповідали одним: „Нєт! Нєт! Нєт! Ми хотім сєводня, ми хотім сєйчас!”.
Про проблему ішлося під час зустрічі представників сільської громади з керівником Регіональної приймальні Президента України Станіславом Ющиком, що проходила недавно з участю голови Горохівської районної ради Леоніда Андрійчука та голови райдержадміністрації Ярослава Довгополова в Горохові. А минулого четверга у зв’язку із цією ж проблемою з жителями Скобелки зустрівся в місцевому будинку культури перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Шиба. Він детально поінформував сельчан про те , що зроблено, робиться та планується зробити облдержадміністрацією, аби ввести в експлуатацію нову школу таки нинішнього року. Водночас і пояснив, від кого та чого залежить тепер виділення необхідних для завершення основних будівельних робіт двох мільйонів гривень, та як планує облдержадміністрація залучити, щоб закінчити роботи „під ключ”, іще украй необхідних два мільйони. Здається, зумів Богдан Павлович переконати сельчан, що, як то кажуть, беручи у зв’язку з довгобудом за горло тих, хто лише рік, як при владі, вони замість допомогти цій владі вирішити увесь огром накопичених упродовж багатьох минулих літ справ, лише загострюють і без того складну ситуацію. Особливо ж тепер, перед черговими виборами до Верховної Ради.
Виступили перед присутніми в залі будинку культури й місцеві керівники. І хотів того чи ні один із них, а, відстоюючи певною мірою політичну силу, що її сьогодні представляє та оберігаючи від критичних закидів народного депутата України Катерину Ващук, котра, як сказав, „дала для району два мільйони”, усе ж допоміг людям збагнути, що недобудованою школою жителі Скобелки мають завдячувати і колишнім „заєдистам” ( від назви прокучмівського виборчого блоку „За єдину Україну”), і урядові Януковича. Адже кожен народний депутат-мажоритарник Верховної Ради нинішнього скликання повинен був свого часу одержати з бюджету на свій округ по тих же два мільйони гривень. Відтак мав отримати їх, плануючи використати на будівництво школи у Скобелці, і тепер вже колишній депутат від Горохівського виборчого округу № 20 (склав повноваження після перемоги Помаранчевої революції у зв’язку з переходом на іншу роботу) Сергій Бондарчук. При тодішніх, до речі, цінах, для введення школи в експлуатацію двох мільйонів гривень було цілком достатньо. Але через те, що на виборах Бондарчук ішов під брендом Віктора Ющенка, грошей цих „заєдистська” кучмівська влада йому, як і Володимиру Бондареві та іншим мажоритарникам-„нашоукраїнцям”, не виділила. Так вже тоді підводилася під молоду українську демократію „міна уповільненої дії”, яку, здається, аж вельми кортить комусь використати перед виборами до парламенту, що наближаються.
Telegram Channel