Особливий статус Донбасу ніколи не буде внесено до Конституції України, - віцепрем'єр Резніков - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.60 € 30.15
Особливий статус Донбасу ніколи не буде внесено до Конституції України, - віцепрем'єр Резніков

Олексій Резніков.

Цензор.НЕТ

Особливий статус Донбасу ніколи не буде внесено до Конституції України, - віцепрем'єр Резніков

Україна не має наміру закріплювати особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) в Конституції і не веде відповідних переговорів у межах контактної групи в Мінську

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив віцепрем'єр-міністр із реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, представники Російської Федерації в Тристоронній контактній групі намагаються порушити це питання на кожній зустрічі.

«Вони на кожній сесії запитують: «Чи буде Україна вносити особливий статус до Конституції?». Ми завжди говоримо, що ні, ніколи, не зобов'язані, не будемо, забудьте.

«Вони на кожній сесії запитують: «Чи буде Україна вносити особливий статус до Конституції?». Ми завжди говоримо, що ні, ніколи, не зобов'язані, не будемо, забудьте. Щоразу їм рекомендую відкрити їхні особисті нотатки з минулих зустрічей із нашою однозначно негативною відповіддю на це питання. Крім того, президент Зеленський це навіть у Парижі сказав. Вони усміхаються, адже знають, що саме ця відповідь пролунає знову, але водночас запитують на кожній зустрічі в ТКГ», - додав Резніков.

Він підкреслив, що росіяни в контактній групі також намагаються змінити свій статус у Мінських переговорах і перевести війну на Донбасі в ранг «внутрішнього конфлікту». Однак Україна не відступає від дефініції «міжнародний воєнний конфлікт».

«Російська сторона грається в гру «ми тут взагалі посередники». У них є штамп, вони його постійно намагаються у документи всунути – «внутрішній конфлікт на південному сході України». Ми це, звичайно, завжди викреслюємо і рекомендуємо прочитати січневу резолюцію ПАРЄ, де Росію вкотре визнано учасником Мінських угод і зобов'язано вивести свої війська з території України», - уточнив віцепрем'єр.

 

Джерело: Цензор.НЕТ.