На Волині починається період нересту - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 30.00
На Волині починається період нересту

Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

lenta.ua

На Волині починається період нересту

З 1 квітня у Волинській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби

Заборону встановлюють з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби. Адже нерест – це найважливіший період в житті риб, інформує Волинський рибоохоронний патруль.

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Волинській області від 17 березня 2020 року заборонено риболовлюна водних об’єктах у такі строки:
1. з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
2. з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;
3. з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.

На інших рибогосподарських водних об’єктах (річки, озера, водосховища, штучні водні об’єкти) області нерестовищами слід вважати мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність.

Під час нересту що дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ. 

У природно-заповідних фондах нерестовий період визначається згідно з власним положенням. Так, наприклад, відповідно до положення Шацького НПП, строк весняно-літньої заборони на озерах парку встановлюється з 20 березня по 10 червня.

Під час нересту що дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ.

Також нагадуємо, що в Україні щорічно проходить природоохоронна компанія, що має назву «період тиші». З 1 квітня по 15 червня заборонено проводити роботи та заходи , які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах) в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами.

Окрім зазначеного, заборонено використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.