Рада ухвалила закон про введення ринку землі з липня 2021 року - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.75 € 29.96
Рада ухвалила закон про введення ринку землі з липня 2021 року

Верховна Рада ухвалила закон про ринок землі в Україні

фото УНІАН

Рада ухвалила закон про введення ринку землі з липня 2021 року

За прийняття законопроекту в другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів

Верховна Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року. Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення законопроекту у другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. Як зазначено в порівняльній таблиці до другого читання законопроекту, набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення з 1 липня 2021 року зможуть виключно фізичні особи-громадяни України. При цьому обсяги концентрації на одну фізособу не повинні перевищувати 100 га. З 1 січня 2024 року купувати сільгоспземлі зможуть юридичні особи (зареєстровані в Україні та учасниками яких є громадяни України), розмір концентрації - до 10 тис. га. Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам із іноземними акціонерами і юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції, пише УНІАН.

За ухвалення законопроекту у другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

При цьому закон забороняє продаж сільгоспземель комунальної та державної власності. Згідно з документом, розрахунки, пов'язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, здійснюються в безготівковій формі. Також закон доручає Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування розробити й затвердити порядок фінансової підтримки громадян і юридичних осіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.

Як повідомляв УНІАН, 13 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10). Згідно з прогнозами Світового банку, відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від 700 млн до 1,5 млрд доларів.