Прикордонний Устилуг став безлюдним - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
Прикордонний Устилуг став безлюдним

Тепер тут тиша...

Фото Алли ЛІСОВОЇ.

Прикордонний Устилуг став безлюдним

Хто б міг подумати, що навіть це містечко, куди ще не так давно безупинно рухався транспорт, а інколи вишиковувалися величезні черги з машин, може стати аж надто тихим і спокійним?! Фактично із закриттям міжнародного автомобільного пункту пропуску тут усе різко завмерло

«Кожного із 20 заробітчан, які повернулися з-за кордону, контролює поліцейський офіцер громади»

Оскільки Устилуг – одна з прикордонних точок області, то й блокпости тут відсутні. Немає руху і в сервісній зоні. Хіба що можна побачити поодинокі авто на заправках. Як і скрізь, більшість торгових закладів зачинено, окрім продуктових та тих, які реалізують засоби гігієни. Обмежені години роботи для магазинів, котрі працювали цілодобово. Територію поблизу громадських місць регулярно дезінфікують.

Устилузький міський голова Віктор Поліщук, який щодня перебуває на своєму робочому місці, розповів:

– Ще на початку введення карантину ми зібрали сесію міської ради й спланували, на які саме заходи будемо виділяти кошти. Вирішили, що відділи всі працюватимуть, але без прийому відвідувачів. У разі потреби кожен може підійти до спеціально встановленої скриньки й залишити в ній свій запит. А потім отримати письмову відповідь.

Територію поблизу громадських місць регулярно дезінфікують.

За його словами, передовсім закупили пульверизатори, антисептичні розчини та засоби індивідуального захисту, – все роздали сільським радам. До слова, в Устилузьку ОТГ входить 25 населених пунктів, а всього це 7800 людей. Розуміючи усю непередбачуваність і ймовірну складність ситуації, відразу перерахували 100 тисяч гривень на Володимир-Волинське ТМО (територіальне медичне об’єднання), 30 тисяч спрямували на первинну ланку меддопомоги – на лікарські амбулаторії і ФАПи, а понад 300 тисяч гривень – на заробітну плату їхнім одинадцятьом працівникам. 20 тисяч гривень «пішло» на забезпечення доїзду медиків у райцентр на роботу. Пів мільйона гривень закумульовано для лікування устилужан із коронавірусом, якщо, не дай Бог, такі будуть.

– За офіційними даними, додому в Устилуг повернулося 20 заробітчан, які зобов’язалися перебувати на самоізоляції, – уточнив Віктор Ростиславович. – А контролює цей процес поліцейський офіцер громади, який два тижні тому приступив до виконання своїх обов’язків.

Тепер тут тиша...
Тепер тут тиша... Фото Алли ЛІСОВОЇ.

 Кордон – на замку, храми – відчинені

Охоче розповіла про атмосферу у рідному містечку підприємець Ніна Гук. Жінка каже, що навіть за продуктами приходить менше відвідувачів, бо вони через подальшу непевність та нестабільність економлять гроші. В закладі строго дотримуються карантинних вимог: періодично дезінфікують приміщення, протирають двері, прилавки, вітрини. Дефіциту масок у містечку немає, навіть сама реалізувала їх чимало по 5 гривень.

Ніна Володимирівна, керівник місцевих союзянок, стривожена також ситуацією на фронті. Вона організувала й підготувала чимало гуманітарних передач через волонтерів на Схід нашим бійцям! І тепер, напередодні Великодня, їй так хотілось би підтримати хлопців на передовій, та наразі перешкодою цьому стали карантинні обмеження, на жаль.

Хрест – як своєрідний оберіг на західному рубежі країни. Фото Алли ЛІСОВОЇ.
Хрест – як своєрідний оберіг на західному рубежі країни. Фото Алли ЛІСОВОЇ.

 Тішить її серце те, що устилужани, як і багато наших співвітчизників, вірять у Божу милість, надіються, що з допомогою Всевишнього вдасться вистояти й подолати всі біди, які звалилися на нас. Активістка громадського життя, вона ж голова парафіяльної ради Свято-Вознесенської церкви, не перестає ходити до храму, де стараються дотримуватися усіх правил. Із задоволенням повідомила, що родина Сидорчуків нещодавно закупила в храм апаратуру для озвучення, і тепер службу Божу зможуть слухати всі охочі. До слова, в Устилузі діє ще дві церкви УПЦ, де теж вимолюють мир, спокій і здоров’я для українців.

Ніна Володимирівна також повідомила, що в планах – побудувати церкву у сусідній Тростянці. Тому просить усіх небайдужих і насамперед тих, чиє родове коріння знаходиться у цьому селі, долучитися до благородної справи.

Алла ЛІСОВА.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.