Лучани збирають підписи під вимогою дати дихати моркві, ананасам та лимонам - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.50
Лучани збирають підписи під вимогою дати дихати моркві, ананасам та лимонам

Не треба нас пхати у пакети!

Фото: goodfon.ru

Лучани збирають підписи під вимогою дати дихати моркві, ананасам та лимонам

Просять скасувати обов'язкове пакування овочів та фруктів у магазинах

Лучанка Ніна Мартинова зареєструвала електронну петицію наступного змісту:

«Рішення виконкому «Про додаткові невідкладні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території м. Луцька та населених пунктів Прилуцького старостинського округу на період дії карантину» вимагає на період дії карантину всім суб'єктам підприємництва, які здійснюють роздрібний продаж продовольчих товарів, забезпечити фасування, зокрема, овочів, фруктів, які не мають промислової упаковки і розміщуються для продажу шляхом самообслуговування в торгівельних залах закладів.

Дійсно, овочі і фрукти необхідно ретельно мити, але ж це стандартна рекомендація!

Рішення виконкому позбавлене здорового глузду і не має нічого спільного з рекомендаціями МОЗ. Немає жодних даних про передачу вірусу через овочі і фрукти. Дійсно, овочі і фрукти необхідно ретельно мити, але ж це стандартна рекомендація!

Попереднє фасування овочів і фруктів в супермаркетах, де овочі і фрукти продаються десятками ящиків на день, вимагає залучення додаткових працівників, яких доводиться відривати від виконання інших обов’язків.

Щоб перебрати запаковані вчора фрукти, продавець мусить витратити набагато більше робочого часу, ніж тоді, коли вони були просто насипані.

Попередньо запаковані в одноразову торбинку фрукти не мають вигляду (наприклад, манго, ананас).

В зв’язку з потеплінням овочі і фрукти в одноразовій упаковці (торбинці) швидко запарюються, вкриваються цвіллю і гниють.

В зв’язку з потеплінням овочі і фрукти в одноразовій упаковці (торбинці) швидко запарюються, вкриваються цвіллю і гниють.

Для того, щоб покупцеві впевнитись в якості товару – роздивитися овочі-фрукти крізь упаковку складно. Особливо покупцям з вадами зору.
Упаковки з фруктами, овочами деякі покупці розривають, щоб взяти меншу кількість, і овочі лежать часом в ящиках всі на купу – і фасовані, і в торбинках.

Прошу внести зміни в існуючу редакцію даного рішення виконкому Луцької міської ради.

Рекомендувати власникам і керівництву супермаркетів організувати обслуговування покупців овочів і фруктів через прилавок, як це було в більшості випадків на ринку. Рекомендувати замість попереднього фасування овочів і фруктів в магазинах самообслуговування – фасувати і зважувати безпосередньому покупцеві.

Обмежитись рекомендаціями, без заборон і штрафів!», - йдеться в петиції.

Протягом кількох днів пропозицію встигли підтримати 29 осіб.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.