У Мінекономрозвитку озвучили рівень продовольчої безпеки України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.43
У Мінекономрозвитку озвучили рівень продовольчої безпеки України

За рахунок власного виробництва потреба внутрішнього ринку в основних продуктах харчування забезпечується у межах 90-100%.

Фото newsonline24.com.ua.

У Мінекономрозвитку озвучили рівень продовольчої безпеки України

Україна здатна повністю забезпечити себе усіма соціально значущими продуктами харчування, залишаючись при цьому експортером аграрної продукції

Про це повідомили УНН у Міністерстві економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

«Наша країна є світовим лідером в експорті соняшникової олії, займає провідні експортні позиції у поставках пшениці, кукурудзи, ячменю, сої, меду, курятини, яєць, масла вершкового, томатної пасти та ін. Україна практично повністю забезпечує свої потреби у продовольстві, що дозволяє гарантувати фізичну доступність для населення продуктів харчування в енергетичній оцінці 2706 кілокалорій на одну людину на добу (при граничному критерії 2500 ккал)», - повідомили у міністерстві.

За рахунок власного виробництва потреба внутрішнього ринку в основних продуктах харчування забезпечується у межах 90-100%, що відповідає оптимістичному рівню продовольчої безпеки рекомендованому ФАО, та дозволяє формувати потужну базу для аграрного експорту, зазначають у відомстві.

Україна практично повністю забезпечує свої потреби у продовольстві, що дозволяє гарантувати фізичну доступність для населення продуктів харчування в енергетичній оцінці 2706 кілокалорій на одну людину на добу (при граничному критерії 2500 ккал). 

При цьому раціон харчування населення не обмежений ресурсами внутрішнього ринку, і на національний ринок допускається до 30% (граничний показник індикатора імортозалежності) імпортної продукції. Найбільш вразливими позиціями, з точки зору імпортозалежності, залишаються риба та рибопродукти – майже 70% (частка імпорту у загальному споживанні) та плоди, ягоди та виноград (майже 36%).

Та разом з тим, немає підстав для занепокоєння, запевняють у міністерстві. Ситуація на внутрішньому ринку є контрольованою та стабільною, торговельні мережі забезпечені продукцією та мають достатню кількість товарних залишків на складах для забезпечення споживчого попиту в разі його збільшення.

«Наразі COVID-19 не спричиняє напруги щодо забезпечення продовольчої безпеки, незважаючи на повідомлення про ажіотаж у мережах внутрішньої торгівлі», - констатують там.