Українцям дозволили не платити за оренду на час карантину - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.45 € 33.25
Українцям дозволили не платити за оренду на час карантину

Через карантин в Україні 18% підприємців передбачають закриття свого бізнесу.

Фото Телеканалу TV5.

Українцям дозволили не платити за оренду на час карантину

У бюджет-2020 внесли правки і в частині захисту прав орендарів

Верховна Рада України підтримала зміни до держбюджету на 2020 рік (законопроект №3279-д), які дозволяють орендарям вимагати зменшення орендної плати або повністю не сплачувати її за час, протягом якого майно не могло бути використане через не залежні від нього обставини під час карантину. Відповідне доповнення до прикінцевих положень оновленого держбюджету на 2020 рік запропонував 13 квітня бюджетний комітет парламенту, інформує «Дзеркало тижня».

Зміни розширюють перелік обставин, за які орендар не несе відповідальності і відповідно до ч. 2 ст. 286 Господарського кодексу має право вимагати зменшення розміру орендної плати, або відповідно до ч. 4 і 6 ст. 762 Цивільного кодексу звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не несе відповідальності.

Зокрема, на час дії обмежувальних карантинних заходів, введених Кабміном, обставинами, за які не несе відповідальності орендар, визначаються також заходи, вжиті органами влади, якими забороняються певні види господарської діяльності з використання орендованого майна, або заходи, які забороняють доступ до такого майна третіх осіб.

Як повідомлялося, через карантин в Україні 18% підприємців передбачають закриття свого бізнесу. 78% вже втратили три чверті доходів. Зміни розширюють перелік обставин, за які орендар не несе відповідальності і відповідно до ч. 2 ст. 286 Господарського кодексу має право вимагати зменшення розміру орендної плати, або відповідно до ч. 4 і 6 ст. 762 Цивільного кодексу звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не несе відповідальності.