Курси НБУ $ 41.77 € 48.98

ТРИ ДОЛІ – ОДНЕ ПОКЛИКАННЯ

Трапляється в житті, що доля несподiвано єднає навіть незнайомих людей, дарувавши їм талант i єдине покликання. Саме так доля розпорядилась цього разу, зiбравши пiд дахом одного навчального закладу вiдразу трьох неординарних викладачiв.

Трапляється в житті, що доля несподiвано єднає навіть незнайомих людей, дарувавши їм талант i єдине покликання. Саме так доля розпорядилась цього разу, зiбравши пiд дахом одного навчального закладу вiдразу трьох неординарних викладачiв.

СПРАВЖНЯ АНГЛІЙСЬКА ЛЕДІ
- На життєвому шляху менi пощастило зустрiти стількох науковцiв та вчених, що соромно було б лишатися серед сiрої маси, - зiзнається Надiя Миколаївна Максимчук, кандидат фiлологiчних наук, професор. – Дивлячись на них, здавалося, що мої знання мiзернi, i я постiйно продовжувала вчитися. Навiть сьогоднi не можу з упевненiстю сказати, що на усi сто вiдсоткiв задоволена собою.
У науковому доробку Надiї Миколаївни – понад вiсiмдесят публiкацiй, а за плечима – не один рiк копiткої працi у вузах України. А найбiльшою заслугою, мабуть, треба назвати надзвичайну iнiцiативу та самовiдданiсть при заснуваннi факультету iноземних мов в одному з перших приватних навчальних закладiв нашого мiста.
– Тодi ще наш Інститут економiки та менеджменту носив назву Волинського центру управлiння бiзнесу i права. Всi ми, викладачi, першi студенти хотiли побудувати справжню вищу школу. Важко було. Нi власного примiщення, нi пiдтримки, нi довiри. Все будувалося на ентузiазмi та великому бажаннi побачити перших випускникiв – достойних, iнтелектуально розвинутих, з дипломами та впевненiстю у завтрашньому днi.
Надiя Миколаївна серйозно взялася за науковий рiвень вузу. Аналогiчно, як i у випадку із заснуванням факультету iноземних мов, їй це вдалося. Спочатку важка щоденна праця, наукові публiкацiї, першi конференцiї. А через неповних десять рокiв у ВІЕМi проведено І Всеукраїнську наукову студентську конференцiю з проблем перекладацтва, яка викликала у її учасників неабиякий резонанс.
Достатньо першого знайомства, погляду на горду поставу цієї жiнки, щоб зрозумiти – це справжня англiйська ледi, справжнiй педагог.

ЩОБ ВУЗОМ ГОРДИЛИСЯ
Щоб дiзнатися про цю жiнку, я спершу звернулася до тих, з ким їй доводиться спiлкуватися щоденно – до її студентiв, i почула вiдразу з кiлькох бокiв аудиторiї захоплене: “А можна я розповiм?..”
– Алла Євгенiвна викладає різні дисципліни, що стосуються англійської мови, перекладу. І то так, що ми одразу полюбили і ці дисципліни, і саму викладачку.
Це була мова про професора Аллу Євгенiвну Рогатюк, ректора ВІЕМу. А кiлька рокiв тому вона працювала у Волинському держуніверситеті імені Лесі Українки, де 15 рокiв була деканом факультету iноземних мов.
Очоливши Волинський інститут економіки і менеджменту, дбає про те, щоб цим вузом гордилися і викладачі, і студенти. Недарма про неї кажуть — це людина, яку можна назвати символом якості...

СВІТ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ МОВИ
Коли Сергiй Васильович Засєкiн ще навчався у школi, його старший брат Анатолiй уже був викладачем англiйської мови. Сама атмосфера вела юнака до вивчення мов: удома старалися спiлкуватися англiйською. Зрештою, мабуть, i гени зiграли свою далеко не останню роль. Сьогоднi у Сергiя Васильовича, завiдувача кафедри теорiї та практики перекладу ВІЕМу, кандидата фiлологiчних наук, своя сiм’я, а двi його доньки виявляють неабиякий iнтерес до iноземних мов.
– Розкрити особистiсть людини, вивчити її психологiю можна лише через мову, – впевнений педагог.
І це далеко не порожні слова, а маленька рецензiя до випущеної нещодавно разом iз дружиною наукової працi “Вступ до психолiнгвiстики”.
Сергiй Васильович погодився дати кiлька порад у вивченнi iноземної мови:
– Вивчення iноземної мови має бути лише проміжною метою. Потрiбно бачити кiнцеву мету. Для мене найголовнішим є навчити студентiв не лише говорити, писати та читати англiйською, а насамперед – мислити. Адже для досконалого знання iноземної мови мало освоєння теоретичної бази, треба – розумiння. Якщо ти хочеш перекласти щось, то двох мов мало, як i мало просто двох рук для того, щоб грати на роялi…
Три неординарних викладачі англійської, об’єднані одним покликанням, яких доля пов’язала в одному вузі.
Людмила Габрук, студентка факультету журналістики Луцького гуманітарного університету.
Telegram Channel