Створили робота, який може сіяти та сапати буряки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
Створили робота, який може сіяти та сапати буряки

Модель працює на сонячних батареях та зможе самостійно обробляти до 20 га землі.

Фото agronews.ua.

Створили робота, який може сіяти та сапати буряки

У Швейцарії, у рамках освітніх проектів FiBL та HAFL, проводились випробування робота FD20, призначеного для знищення бур’янів на полі цукрового буряка

Ця модель працює на сонячних батареях та зможе самостійно обробляти до 20 га землі. Про це пише agronews.ua з посиланням на agrartechnik.ch.

Зазначено, що розробки проводилися данським виробником Farmdroid, з метою забезпечення досконалого ведення органічного землеробства. У компанії порівнювали якість роботи машини зі звичайними методами. Основна увага приділялась ефективності роботи мотики у міжрядді, економії та зручності використання.

Системою не передбачене розпізнавання та класифікація бур’янів. Робот працює за принципом виключення. Тобто, видаляє всі рослини, які не є буряком.

При досягненні позитивних результатів, науковці прогнозують прорив у застосуванні органічної технології вирощування цукрового буряка.

«FD20 може повністю самостійно як сіяти, так і знищувати бур’яни. На сьогодні, аналогів, здатних виконувати такі операції немає. При цьому системою не передбачене розпізнавання та класифікація бур’янів. Робот працює за принципом виключення. Тобто, видаляє всі рослини, які не є буряком», — повідомили розробники.