Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
У Держприкодонслужбі 11 осіб хворіють на COVID-19

Прикордонники теж хворіють на COVID-19.

Державна прикордонна служба України.

У Держприкодонслужбі 11 осіб хворіють на COVID-19

Станом на 27 квітня 2020 року 11 представників Державної прикордонної служби України – військовослужбовців та працівників – мають лабораторно підтверджений діагноз COVID-19

Варто наголосити, що прикордонники, у зв’язку з виконанням службових обов’язків, одні з перших перебували в зоні ризику, адже контактували з великою кількістю подорожуючих, які в тому числі могли хворіти на пандемічний вірус. Для запобігання зараження та поширення захворювання у відомстві ще наприкінці лютого почали вживати відповідні заходи. Зокрема запроваджено механізм, згідно з яким на самоізоляцію чи обсервацію відправляються усі прикордонники, які контактували з хворими. Не важливо – чи це хворі, які перетнули кордон, чи колеги по службі, чи близькі, з якими контактує прикордонник.

На даний момент під контролем медиків перебувають майже три сотні прикордонників, які контактували з хворими. Переважна більшість контактних осіб – перебувають на самоізоляції, решта ізольовані в підрозділах чи обсерваторах.

Зокрема запроваджено механізм, згідно з яким на самоізоляцію чи обсервацію відправляються усі прикордонники, які контактували з хворими.

При цьому підрозділи охорони здоров’я Держприкордонслужби здійснюють постійний контроль за лікуванням хворих, визначають коло контактних осіб, відслідковують стан їх самопочуття, за необхідності проводять експрес-тести чи ПЛР-діагностику на наявність захворювання.

Окрім того у відомстві суттєво змінено графіки роботи, щоб зменшити кількість фізичних контактів. Максимально використовуються можливості дистанційної форми, телефонного та відео-селекторного зв’язку тощо. У службових приміщеннях введено обов’язковий масковий режим, проводиться прибирання за допомогою дезінфікуючих засобів. Для персоналу, який здійснює прикордонний контроль осіб, які прибувають з осередків поширення хвороби, передбачені захисні комбінезони, окуляри. Курсанти разом з командирами своїх підрозділів постійно перебувають у  навчальних закладах Держприкордонслужби і не контактують з особами з-поза меж цієї території. Навчальний процес проводиться дистанційно за допомогою інтернету та телекомунікацій.

Попри вжиті заходи, прикордонники змушені щоденно заступати в наряди на охорону кордону і під час виконання службових обов’язків контактувати з багатьма людьми. Охоронці держрубежу знаходяться у пунктах пропуску, на кордоні, лінії розмежування з окупованим Донбасом та адмінмежі з окупованим Кримом заради безпеки України та людей, які проживають в нашій країні, яких закликають за можливості залишатися вдома.

Джерело: Державна прикордонна служба України.
Telegram Channel