Оренда землі на Волині – майже найдешевша в Україні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.45 € 33.25
Оренда землі на Волині – майже найдешевша в Україні

Фото agronews.ua.

Оренда землі на Волині – майже найдешевша в Україні

Оприлюднили вартість річної оренди 1 гектара державної землі сільськогосподарського призначення у різних регіонах країни

Ціна оренди державних земель буде зростати на 10-15 % щороку. В грошовому еквіваленті – це 4-5 тис. грн за один га. Про це повідомляє uland, пише agronews.ua.

«Моя оцінка – попит на землю як зростав, так і буде зростати, адже, як нам демонструє досвід попередніх років, кожен рік оренда державних земель зростає, як мінімум на 15%», – вважає голова Держгеокадастру Денис Башлик.

На Волині вартість оренди 1 га майже найнижча в Україні – 1442 грн. Дешевше лише на Херсонщині – 1402 грн. У сусідній Рівненській області, де якість ґрунтів схожа, за гектар дають майже вдвічі більше – 2625 грн. 

Про вартість оренди 1 гектара сільськогосподарської землі державної форми власності у регіонах України можна дізнатися з інфографіки. Поточна середня вартість річної оренди 1 га сільськогосподарської землі в Україні становить 3431 грн. На Волині вартість оренди майже найнижча в Україні – 1442 грн. Дешевше лише на Херсонщині – 1402 грн. У сусідній Рівненській області, де якість ґрунтів схожа, за гектар дають майже вдвічі більше – 2625 грн.

Також для власників та орендарів землі запровадять нове оподаткування доходів. Передбачається, що рівень сплати податків з доходу від використання таких ділянок повинен бути не нижче, ніж мінімальний розрахунковий податок (поставлене податкове зобов’язання). Уряд планує, що це унеможливить приховування доходів від оренди та реалізації сільгосппродукції та зробить ринок оренди землі прозорим.